Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
Potřebujete poradit s výběrem toho pravého kurzu? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám poradíme. Těšíme se na komunikaci s Vámi :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
"... moje dvě dcerky navštěvují Váš kurz už rok a půl. Vždycky se strašně těší. Sleduji jak se kreativně zlepšují. Máme plný dům jejich obrazů :) " maminka Bára
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Úžasný kurz! Nikdy jsem netušil, že dokážu něco podobného vytvořit vlastníma rukama! Ale dá se to naučit. Velmi doporučuji!" Robert
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na poznávací zájezdy za uměním po Evropě! Vybíráme ty nejatraktivnější galerie a muzea! Můžete se těšit na komentované prohlídky výstav i vzájemné diskuse o umění.
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
Kurzy kreslení portrétu i figury.
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Naše kurzy malování a kreslení pro děti se zaměřují na rozvoj dětské tvořivosti. Je kladen důraz na projevy dětských emocí, představivost a fantazii.
Kurzy krajinomalby s nejlepšími lektory!
Kurzy krajinomalby
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Portrét? Naučíme Vás jak na to!
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Lucian Freud - "Spící kontrolorka výhod"
Edgar Degas - "Baletky"
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Malování na tabletu, iPadu - nová média!
Perokresba, komix, grafika!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

Kurz krajinomalby - třídenní plenér Zvánovice 25.8. - 27.8.2017

Zveme Vás na třídenní kurz krajinomalby v přírodě, tentokrát zaměřený hlavně na AKVAREL! Kurz krajinomalby povede Vaše oblíbená lektorka paní MgA. Klára Stodolová. Bude se Vám po celou dobu plně věnovat a konzultovat s Vámi Vaši práci i organizační otázky.
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé všech věkových kategorií. Vydejte se s námi do přírody a zažijte skutečné pocity malíře krajináře!

 

 

 

Slovo plenér pochází z francouzštiny, ze slovního spojení en plein air. V překladu to znamená pod širým nebem. Na rozdíl od starší krajinomalby, kdy umělec maloval obraz v ateliéru, začali malíři v 19. století malovat v přírodě. Chtěli tak zachytit přímý dojem krajiny, impresi okamžiku! Malování v plenéru se stalo velmi populárním a platí to i dnes.

Náš kurz bude zaměřen na krajinomalbu v přírodě. Každý den se budeme společně vydávat do krajiny, vyhledávat náměty, skicovat, malovat, kreslit, střídat techniky. Zkrátka budeme si maximálně užívat malování na čerstvém vzduchu. 

Budeme ubytováni v Legner Hotelu Zvánovice. Nachází se 25 km od Prahy, v nádherné krajině uprostřed lesů s tak svěžím vzduchem, že se Vám nebude chtít odjíždět. Příjemně zařízené pokoje, originální restaurace s vynikající kuchyní, kamenné letní terasy, vyhlídka do okolní přírody, to vše Vám zaručuje pohodlné a příjemné zázemí během celého kurzu.
 

           
           Malování v přírodě :)
 

Program kurzu

 • Pátek 25.8.2017

Začínáme již v pátek! Sraz všech účastníků je mezi 13:00 - 14:00 Legner Hotelu Zvánovice. Ubytujeme se a pohovoříme o organizačních věcech. Dopravu si zařizují účastníci kurzu sami. Pokud byste neměli možnost přijet vlastním autem, dejte nám vědět. Pomůžeme Vám najít někoho, komu zbývají v autě volná místa nebo najdeme jiné řešení. Do Zvánovic jezdí z Prahy linkový autobus a pak už je to jen pár minut pěšky do hotelu.

Ve 14:00 oficiálně začíná výuka. Vydáme se společně na procházku po okolní krajině. Budeme objevovat pro nás zajímavá místa. Necháme krajinu promluvit. Cestou si budeme povídat o různém přístupu k malování každého z nás. Jsme lovci na stopě harmonického pohledu. Povíme si o tom, jak důležité je dívání se. Řekneme si ve zkratce o kompozici, světle v obraze a vyjádření prostoru. Podle zájmu skicujeme a začínáme malovat.

Večer je v plánu přednáška s promítáním na téma "Krajinomalba". Pro inspiraci si promítneme díla slavných i méně slavných autorů napříč historií krajinomalby. Ukážeme si, jak řešili konkrétní krajinářské problémy. Pohovoříme o odlišných postupech v případě různých technik malby. K tomuto tématu se samozřejmě může rozvinout zajímavá debata.

 • Sobota 26.8.2017

Ráno vyrážíme do terénu. Většina už ví, kam zamířit za tím nejlepším námětem. Úplní začátečníci nebo i všichni ti kdo budou chtít, mohou jít malovat společně s lektorkou. Během dne Vás bude lektorka obcházet a konzultovat s Vámi Vaši práci. 

Večer si uspořádáme konzultaci našich prací. Jak vidí Vaši práci ostatní? Co podnětného shledáváme na dílech kolegů? Jak mi vyhovovalo téma? Bylo zajímavější pracovat o samotě a nechat na sebe působit okolní prostředí nebo je lepší mít na blízku lektora a ostatní a průběžně si nechávat zodpovídat otázky k práci? Ze závěru diskuze vyvodíme program do dalšího dne.

 • Neděle 27.7.2017

V neděli dále pracujeme podle předchozí domluvy. V 17:00 se sejdeme k závěrečné konzultaci. Podle individuálních potřeb pokračujeme v práci nebo se loučíme. Náš pobyt oficiálně končí v neděli cca v 18:00.Atelier - možnost malovat vevnitř

 • V hotelu máme vždy k dispozici prostorný salónek / ateliér, kde můžete po celý den tvořit když se Vám zrovna nechce ven nebo v případě špatného počasí.
 • Po celý den také můžete využít hotelovou restauraci. Vaří opravdu výborně :)
   

Lektor?

 • Kurz krajinomalby povede Vaše oblíbená lektorka paní MgA. Klára Stodolová. Bude se Vám po celou dobu plně věnovat a konzultovat s Vámi Vaši práci i organizační otázky. Více o Kláře se dočtete zde.
 • Protože se lektorka kurzu Klára Stodolová věnuje hlavně malbě akvarelem, bude i náš krajinářský kurz zaměřen zejména na akvarel. Můžete ale malovat i jinými technikami, lektorka Klára s Vámi bude vždy individuálně konzultovat Vaši práci.
   

Co s sebou?

 • Pomůcky pro krajinomalbu si vezměte každý podle svého gusta. Budeme mít s sebou pro jistotu erární zásobu barev a štěců, pokud by někdo něco zapomněl. Vhodnost pomůcek s námi neváhejte kdykoli skonzultovat.

Doporučené pomůcky:

 • Akvarelové barvy, štětce, akvarelové papíry - skicák.
 • Plenérový rozkládací stojan, případně židličku. (2 stojany a židličku máme k zapůjčení v atelieru, zájemci ať se prosím předem nahlásí).
 • Případně olejové, temperové či akrylové, barvy, mohou být i pastely (suché, mastné, polomastné). 
 • Vhodné štětce, palety, špachtle, ředidla, nádobky atd.
 • Plátna, skicovací papíry, podlakdy.
   

Cena kurzu?

 • Cena kurzu je 3.650.- Kč.
 • Tato cena zahrnuje kvalitní ubytování 2 noci, polopenzi - páteční večeři až nedělní snídani formou švédských stolů, výuku, konzultace s lektorem, večerní přednášky.
   
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj je 700,-/den. (1.400.- Kč za celý pobyt).
 • Připlatek za ubytovani v lesním apartmánu je 200,-/den. (400.- Kč za celý pobyt).
 • Pokud se rozhodnete pro některý příplatek, připočítejte ho prosím k ceně kurzu a pošlete nám částku najednou. Do zprávy pro příjemce napište prosím čeho se příplatek týká.
   

Jak se na kurz přihlásit?

 • Přihlašujte se prosím vyplněním formuláře Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o.  Je to pro nás nejpraktičtější cesta. Formulář najdete dole pod tímto článkem (pod fotogalerií).
 • Přihlašovat se můžete také emailem info@malbaakresba.cz
 • Po potvrzení Vaší přihlášky nám zašlete kurzovné na účet 2108693581/2700.
 • Jako variabilní symbol platby uveďte v. s. kurzu: 25082017
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka kurzu.
 • Doklad o platbě Vám zašleme na Váš email.
   

Jsou ještě volná místa?

 • Pokud není pod tímto článkem červeně napsáno, že kurz je naplněn, volná místa máme.
   

Dárkový poukaz!

 • Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás!


 • Zde si prohlédněte fotografie z našich loňských kurzů krajinomalby ve Zvánovicích. Nechte se inspirovat :)

Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými obchodními podmínkami školy Malba a kresba s r.o. a zároveň souhlasí se zpracováním osobních údajů.

Zde nás můžete kontaktovat.

Hledáme lektora / lektorku na kurzy módního návrhářství, módní kresby, ilustrace. Zájemci pište prosím na mail info@malbaakresba.cz

V sobotu 19.8.2017 Vás zveme na jednodenní kurz Jak namalovat VODU, MOŘE. Přijďte na jeden z našich nejoblíbenějších kurzů.
Více informací
zde.

Kurz krajinomalby - třídenní plenér Zvánovice 25.8. - 27.8.2017.
Více informací
zde.

Zájezd do Drážďan - 26.8.2017
Sixtinská madona ve Zwingeru a výstava Gerharda  Richtera v Albertinu.

Nyní 10% sleva z ceny zájezdu !
Informace zde.

Zkušební lekce!
Přijďte si k nám vyzkoušet lekci malování a na základě Vašeho zážitku se rozhodněte.
Více informací zde.

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!

Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

Nabízíme spolupráci!

Chcete si otevřít vlastní uměleckou školu? 
Nabízíme spolupráci ve formě franšízingu!
Více informací
zde.

Hledáme modely/modelky na figurální kresbu. Zájemci pište prosím na email info@malbaakresba.cz

Výuková skripta školy Malba a kresba!

Nabízíme Vám k zakoupení výuková skripta naší školy!
Více se dočtete zde.

Novinky:


Hledáme:

 • Jste kreativní umělec, akademický malíř, nadšenec pro výtvarné umění? 
 • Hledáme nové šikovné lektory do našeho týmu!
 • Své nabídky pište na mail info@malbaakresba.cz
   

Slevy na naše kurzy: 

 • Pokud si u nás předplatíte najednou dva či více kurzů, nabízíme Vám tuto  slevu:
 • 2 kurzy = sleva 10% z druhého kurzu
 • 3 kurzy = sleva 15% ze třetího kurzu
 • 4 kurzy = sleva 20% ze čtvrtého kurzu
 • Slevy se vztahují na pravidelné semestrální kurzy, nevztahují se na jednodenní workshopy. Sleva se odečítá z plné ceny kurzu. Nemůžete ji uplatnit, pokud již uplatnujete na kurz jinou slevu, například prázdninovou, věrnostní atd. 
 • Vaše kurzovné máte možnost s námi kdykoli skonzultovat na emailu info@malbaakresba.cz nebo telefonicky 775 024 532, 606 136 297.  
 • Těšíme se na komunikaci s Vámi :)
           


V naší kanceláři je možné platit kartou. Máme platební terminál.

Kurzy, zájezdy i další služby lze platit platebnímy kartami. Akceptujeme karty Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail 
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

Našim partnerům!

Předem děkujeme všem partnerům a sponzorům, kteří podpoří provoz naší umělecké školy! Vaší finanční podpory či jakékoliv pomoci si velmi vážíme!

Jak nám můžete pomoci?

 • Vložte si náš banner na Váš web.
 • Doporučte nás přátelům, kolegům. Doporučte nás v médiích.
 • Hledáte smysluplný cíl pro Vaše sponzorské aktivity? Budeme Vám zodpovědnými partnery! Na osobní schůzce podrobně projednáme detaily naší spolupráce.

Kontaktujte nás!

 • Email: info@malbaakresba.cz
  Napište nám a my Vám odpovíme jak nejrychleji to bude možné. Na víkendové emaily odpovídáme následující pracovní den. 
 • Tel: 775 024 532, 606 136 297
  Na telefonu jsme pro Vás k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 18:00 hod. Pokud se nám náhodou nemůžete dovolat, zřejmě právě vyučujeme. Nezoufejte, zavoláme Vám zpátky :)
   


Adresa ateliérů Praha 1:

 • Politických vězňů 911/8
  Praha 1 - 110 00
  mapa zde

   
 • ateliéry jsou ve 2. patře, č. dveří 312, 313, 314.​ (Přístupné výtahem.)
  Při příchodu do budovy prosím informujte vrátného, že jdete na Kurzy malování.
  ​Osobně jsme pro Vás v atelierech k dispozici vždy v době konání kurzů.
   
 • kancelář - 5. patro, č. dveří 602. 
  V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky. 
  Děkujeme Vám.

   


Adresa ateliérů Praha 10:

 • Černokostelecká 2020/20
  Praha 10 - Strašnice

  mapa zde
   
 • ateliér je ve 2. patře. (Přístupné výtahem.)
  ​Osobně jsme pro Vás na této adrese k dispozici vždy v době konání kurzů.
  Pozor! Vstup do atelieru Praha 10 je z boční strany budovy pošty, z ulice Saratovská.
   

 

"V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat! Uvítáme jakékoli připomínky, nápady, inspirace. Pomáhají nám udržovat vysokou kvalitu výuky v naší škole!

Rádi Vám poradíme s výběrem toho pravého kurzu. Je to naše práce, která nás moc baví :)

Věříme, že u nás naleznete prostor, pro svoji vlastní realizaci!

Těšíme se na komunikaci s Vámi!"

Hledáme nový atelier!

 • Hledáme světlý prostor o rozloze 50 - 100 m2. Důležitá jsou pro nás velká okna a možnost je otevírat.
 • Ideální lokality: Praha 5 - Stodůlky nebo Praha 6 - Řepy.
 • Pronájem hledáme nejlépe od září 2015.
 • Vaše nabídky prosím pište na mail info@malbaakresba.cz nebo volejte na tel.: 775 024 532, 606 136 297.