Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

9.3.2019 Návštěva vídeňské galerie Belvedere se zaměřením na ženy Gustava Klimta i na ženy jako samostatné umělkyně

9.3.2019 Návštěva vídeňské galerie Belvedere se zaměřením na ženy Gustava Klimta i na ženy jako samostatné umělkyně

Zveme Vás na návštěvu nezapomenutelného barokního zámku Belvedere ve Vídni, kde nás kormě tradiční – velice reprezentativní - sbírky umění čeká tematická výstava Město žen: umělkyně ve Vídni v letech 1900 -1938. Zájezd se koná 9.3.2019.

 

 

 

Slavná a poněkud provokativní otázka Proč musí být žena nahá, aby se dostala do muzea? by mohla být mottem této cesty za uměním. Společně se podíváme na dějiny umění období moderny tak, že budeme sledovat pohled na ženu – múzu, případně manželku, milenku a následně také na ženu umělkyni.

K vídeňské umělecké sbírce v Belvederu pohled na ženu jako múzu bezpodmínečně patří. Nemůže tomu být jinak, když právě zde se nachází největší sbírka děl slavného představitele secese a symbolismu Gustava Klimta, který se - jak známo - proslavil také díky svým portrétům významných manželek vídeňské smetánky. Některé z těchto žen portrétoval opakovaně, jiné zase symbolicky tím, že jim propůjčoval podobu např. biblických žen, které se do dějin křesťanství zapsaly svou moudrostí i krásou – Judita, Salome, Eva. Mezi mnoha ženami jeho života byla nejvýznamnější ta, kterou zpodobil na proslulém obraze ze svého zlatého období - Polibek. Její jméno je Emile Flöge, byla emancipovanou ženou ze začátku dvacátého století a byla známá jako módní návrhářka.

Další pohled na ženu, tentokrát jako bytost silnou, která poskytuje oporu a je předmětem lásky, objevíme v díle Egona Schieleho, který na svět nahlížel poněkud méně pozitivně než jeho učitel Klimt a vtáhne nás do světa ženy ve světle expresionismu.

Poté, co si představíme příklady ztvárňování žen z doby moderny, se podíváme na díla kolegyň slavných mužských umělců. Na výstavě Město žen: umělkyně ve Vídni mezi lety 1900-1938jsou vystaveny obrazy vytvořené ženami, které se prosadily navzdory tomu, že jim byla často upřena možnost studovat, a dokonce byly za touhu malovat a umělecky tvořit trestány. Přes tyto překážky se některým z nich podařilo úspěšně vybudovat kariéru. V převážně mužském uměleckém světě musely tvrdě bojovat. Podařilo se jim nejen vystudovat, ale také prosadit a podílet se na tvorbě středoevropské moderny. Díky této jedinečně koncipované výstavě můžeme tyto ženy vymanit ze zapomnění a zařadit je mezi umělecké velikány, kam nepochybně mnohé z nich patří. V této oblasti již historici umění udělali velký kus práce, nicméně tyto ženy ještě stále nejsou oproti svým mužským protějškům dostatečně doceněné. Vystavena budou díla malířek, z nichž bych ráda vyzdvihla Ilse Bernheimerrakousko-českou výtvarnici Friedl Dicker-Brandeisovou. Po své smrti v koncentračním táboře po sobě zanechala stovky dětských výtvarných děl, která shromažďovala a které se dostaly do pražského Židovského muzea. Zajímavou postavou je také Marie EgnerMarie Egnerová, zakladatelka výtvarné školy pro ženy.

Kromě toho se podíváme na stálou expozici galerie Belvedere, kde jsou vystavena reprezentativní díla od gotiky až po současnost, včetně světově proslulé sbírky obrazů Gustava Klimta. Zastavíme se také při pohledu na samotný barokní komplex budov Belvedere, který vznikl v letech 1714–1723 podle návrhu architekta Johanna Lukase von Hildebrandta pro prince Evžena Savojského a je na seznamu památek UNESCO. 

Více o výstavě zde.

Více o Belvederu a stále sbírce 
zde.

Časový harmonogram zájezdu:

 • Zájezd se koná 9.3.2019.
   
 • 6:45 – Sraz u sochy Sv. Václava nahoře na Václavském náměstí. Poznáte nás tak, že naše průvodkyně bude mít ceduli s nápisem: Vídeň 
   
 • 7:00 – Odjezd! Prosíme buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.
   
 • 11:00 – Příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy.
   
 • 18:00 – Odjezd z Vídně.
   
 • cca 22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí .


Průvodce:


Cena zájezdu:

 • Cena zájezdu je 1.500.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce. Vstupné si účastníci hradí sami.
 • Náš průvodce zajistí koupi zlevněné hromadné vstupenky na všechny výstavy, které jsou na programu zájezdu. Pokud mají klienti jiné přání, například chtějí využít jiných slev nebo nechtějí absolvovat všechny výstavy, zorganizují si nákup vstupenek sami.
   

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, hromadný nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!


Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na   606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol platby = v.s. zájezdu: 932019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Zbývá posledních 11 volných míst !

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Všechny zájemce o umění srdečně zveme na přednášku o newyorských galeriích. Která se bude konat u nás v kanceláři na Praze 1, 12.2.2019 od 17.00 do 19.30 hodin.

Více info zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

II. běh kurzu začíná od 7.1.2019. 

Informace zde.

 

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

 

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.