Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

12.2.2019 přednáška o newyorských galeriích.

12.2.2019 přednáška o newyorských galeriích.

Všechny zájemce o umění srdečně zveme na přednášku o newyorských galeriích. Která se bude konat u nás v kanceláři na Praze 1, 12.2.2019 od 17.00 do 19.30 hodin
 

New York – nejvýznamnější galerie a sbírky umění

New York je důležité centrum umění, ať už jde o umění živé a právě se formující, nebo umění, jež můžeme najít v uměleckých sbírkách a galeriích. V našem přehledu se soustředíme na nejdůležitější newyorské galerie a sbírky výtvarného umění. Nastíníme charakter jednotlivých institucí, profil jejich sbírek a nejdůležitější díla zde vystavená. Za pozornost stojí především Museum of Modern Art, Guggenheim Museum, Whitney Museum, New Museum a Metropolitan Museum. Zajímavým místem je též Frick Collection.

Museum of Modern Art bylo založeno v roce 1929 jako vůbec první muzeum moderního umění s cílem prosazovat a formovat podobu moderního umění.  Odtud pramení jeho nemalý význam a vliv, jež si zachovává od svého založení až dosud. V jeho sbírkách se nachází jedno z nejslavnějších děl Vincenta van Gogha Hvězdná noc, Avignonské slečny od Pabla Picassa, Tanec od Henri Matisse či díla Jacksona Pollocka a Andy Warhola. Součástí Muzea moderního umění je i galerie MoMA PS1 věnovaná především současnému umění.

Guggenheim Museum jedna z nejznámějších galerií moderního umění. Svůj podíl na tom má i ikonická spirálovitá budova architekta Franka Lloyda Wrighta, postavená v letech 1956-1959. Sbírky Guggenheimova muzea se orientují hlavně na abstraktní umění. Najdeme zde obrazy Vasilije Kandinského, Fernanda Légera, Marca Chagalla či Pabla Picassa. Součástí nadace Solomona R. Guggenheima je též i  Guggenheimovo muzeum v Bilbau nebo sbírka Peggy Guggenheimové v Benátkách.

Whitney Museum of American Art založila sochařka a mecenáška Gertrude Vanderbiltová Whitneyová v roce 1931. Muzeum se v roce 2015 se přestěhovalo do nové budovy ve West Village na dolním konci Manhattanu, kterou navrhl Renzo Piano. Stálá sbírka zahrnuje nyní více než 18 000 děl, převážně amerických umělců. Whitney Museum též pořádá Whitney Biennale, výstavu současného amerického umění, obvykle spíše mladých a méně známých umělců.

New Museum of Contemporary Art bylo založeno v roce 1977. Zaměřuje se na nové umění a inovativní umělecké přístupy. Sleduje umělce, kteří mezi širokou veřejností ještě nejsou plně známí, mají ale výrazný umělecký potenciál (např. zde byla představena Ana Mendieta, jejíž díla byla v roce 2014-15 vystavena v Rudolfinu na výstavě Traces/Stopy).

Metropolitan Museum of Art je nejstarší a největší muzeum umění v USA. Museum vystavuje všechny druhy výtvarného umění, užité umění i fotografii. Je zde vystaveno umění Sumeru a Babylonu, Egypta, Číny, řecký a římský starověk, islámské umění i umění Afriky, Oceánie a předkolumbovské Ameriky. Ve zvláštní pobočce The Cloisters je umístěna sbírka evropského středověkého umění, v další samostné budově na Madison Avenue je pak sbírka moderního evropského a amerického umění.

Frick Collection je komorní muzeum, sbírka je umístěna ve vile průmyslníka Henryho C. Fricka naproti Central Parku. Frick zamýšlel, že se vila po jeho smrti stane muzeem, některé z obrazů jsou stále uspořádány podle jeho návrhu. Sbírka obsahuje významná díla starých mistrů, např. díla Jana Vermeera van Delft  (Dáma se služkou a s dopisem, Voják a smějící se děvče, Přerušená hodina hudby),  Piera della Francesca či El Greca (Vyhnání z chrámu). Sbírka obsahuje i řadu skulptur a sbírku porcelánu.

Přednášku povede náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

Cena přednášky a rezervace míst:

 • Cena přednášky je 490.- Kč.

Jak se přihlásit:

 • Na přednášku se přihlašujte vyplněním závazné online přihlášky pod tímto textem.
 • Je také možné se přihlásit i zaplatit osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaši návštěvu prosím předem ohlaste na email info@malbaakresba.cz nebo telefonicky na čislu 606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na přednášku nám prosím zašlete cenu přednašky na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol přednášky: 12022019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka 
 • Vaše místo  je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
   


 

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Všechny zájemce o umění srdečně zveme na přednášku o newyorských galeriích. Která se bude konat u nás v kanceláři na Praze 1, 12.2.2019 od 17.00 do 19.30 hodin.

Více info zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

II. běh kurzu začíná od 7.1.2019. 

Informace zde.

 

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

 

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.