Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

10.11.2019 - Zájezd do Mnichova, Alte Pinakothek, Anthony van Dyck (1599-1641)

10.11.2019 - Zájezd do Mnichova, Alte Pinakothek, Anthony van Dyck (1599-1641)

Anthony van Dyck (1599-1641) byl především vynikajícím portrétistou.  Jeho portréty jsou svěží a živé. Dovedl vystihnout osobnost svého modelu a zároveň ji podat v lehce idealizované formě. Virtuózním způsobem uměl zobrazit i charakteristiku látky, povrchy materiálu a odrazy světel. S malířskými výrazovými prostředky – jako je barva a způsob jejího nanášení, zacházel uvolněně a suverénně. Materialita barvy a způsob jejího podání jsou u něj malířským tématem samotným, zároveň ale neruší celkový dojem, o který jde především – totiž smyslové vystižení modelu založené na přesném pozorování.  

Pocházel z vlámských Antverp, byl asistentem v dílně Petera Paula Rubense, kde si osvojil technické finesy a bravuru, později se seznámil i s italským uměním, zvláště s benátskou malbou Titiana a Tintoretta. Našel si ale svůj vlastní styl, zbavený barokního patosu, lehce stylizovaný a přitom přesný v podání. Měl výrazný vliv na britské umění, ačkoliv v Británii strávil pouze osm let. Stal se dvorním malířem anglického krále a byl zde velmi ceněn. Pozdější britští malíři 18. století, jako Joshua Reynolds nebo Thomas Gainsborough na něj navazovali a tak jej v jistém ohledu můžeme považovat i za britského malíře.

Na tuto nejsilnější stránku van Dyckovy tvorby se soustředí i mnichovská výstava. Je výsledkem několikaletého projektu zaměřeného na zkoumání jeho autorských praktik a technik i způsobu práce jeho dílny. Vedle děl van Dycka, které se nacházejí se sbírkách Alte Pinakothek, bude výstava obohacena o další mezinárodní zápůjčky, včetně kreseb a olejových skic, což nám umožní nahlédnout přímo do tvůrčího procesu umělce. Můžeme tak ocenit jeho mistrovskou techniku, suverénní a kontrolovanou zároveň.

Po prohlídce výstavy se podíváme do sbírek Alte Pinakothek. Ve stále expozici si prohlédneme díla Rubense, Titiana ,Tintoretta, Rembrandta, Halse, Velázqueze (případně Reynoldse nebo Gainsborougha ze sbírek Neue Pinakothek – v ní nyní probíhá rekonstrukce, výběr děl Neue Pinakothek bude ale zpřístupněn v jednom křídlu Alte Pinakothek).  Díky tomu si budeme moci ukázat ještě širší dobový kontext van Dyckovy tvorby.     

Plánovaná délka prohlídky výstavy Anthony van Dyck ca. 2,5 - 3 hodiny.

Plánovaná délka prohlídky stálé expozice Alte Pinakothek ca. 2 hodiny.

Služby průvodce

Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!

Program zájezdu:

 • 05:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 06:00 - Odjezd z Prahy 
 • 11:00    Příjezd do Mnichova. Následuje prohlídka výstav
 • 11:30 – 14:30    Prohlídka výstavy Anthony van Dyck (1599-1641)
 • 14:30 – 15:30    Oběd, přestávka
 • 15:30 – 17:30    Prohlídka stálé expozice Alte Pinakothek
 • 18:00    Odjezd do Prahy
 • 23:00    Příjezd do Prahy na Václavské náměstí​

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1750,-
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami
 • Skupinové vstupné na výstavu činí pro dospělé 12 EUR pro, snížené 9 EUR. Vstup do stále expozice Alte Pinakothek 1 EUR, Audioguide 4,50 EUR.

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na +420 606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu:10112019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

 

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Přidat nebo zobrazit komentáře

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zvu Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. Každý z nich má své specifické téma, které Vám pomůže otevřít váš vnitřní svět. Workshopy jsou na sobě nezávislé, můžete absolvovat jen některý z nich.

Více info zde.

Kurz dějin umění 

Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. II. běh kurzu - od 30.10.2019

Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

II. běh kurzu-od 5.11.2019

Více informací zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů