Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

14. 12. 2019 - Zájezd do Vídně, Caravaggio a Bernini, Pierre Bonnard, The Color of Memory

14. 12. 2019 - Zájezd do Vídně, Caravaggio a Bernini, Pierre Bonnard, The Color of Memory

Dne 14.12.2019 Vás zveme na jednodenní zájezd do Vídně, kde navštívíme 2 výstavy. Výstavu Carvaggio a Bernini v Kunsthistorisches muzeu a výstavu Pierre Bonnard, The Color of Memory.

Caravaggio a Bernini - (Kunsthistorisches Museum)

Uměleckohistorické muzeum ve Vídni připravilo výstavu dvou prominentních umělců 17. století: Michelangela Merisiho zvaného Caravaggio a Gian Lorenza Berniniho. Umělecké setkání spontánního a expresivního malířského talentu Caraggiova se suverénním a mistrovsky zvládnutým sochařským výrazem Berniniho je skutečnou uměleckou podívanou. S těmito dvěma osobnosti vstoupila barokní éra v Římě do své rané, ale umělecky již plně svrchované fáze. Jejich díla plná dramatu, silných emocí a až teatrální inscenovanosti se stala vzorem pro tvorbu umělců několika dalších generací.  Díky nim se Řím stal dobovým centrem umění a kultury.

V Kunsthistorisches Museum se nachází největší a nejcennější sbírka obrazů Caravaggia a jeho nástupců mimo Itálii. Tato díla, spolu s dalšími vysoce kvalitními mezinárodními zápůjčkami, vstupují do dialogu s Berniniho sochami. Na více než šedesáti dílech umělců z počátku sedmnáctého století můžeme vidět vzestup a rozkvět baroka. Mimo Itálii dlouho nebyla k vidění výstava podobného rozsahu, vskutku reprezentativní přehlídka, která by propojila tolik významných raně barokních děl.

Výstava je organizována ve spolupráci s Rijksmuseum Amsterdam, kam se také přesune na jaře roku 2020.

Pierre Bonnard, The Color of Memory - (Kunstforum Wien)

Výstava Pierra Bonnarda v Kunstforum Wien je retrospektivou zaměřenou na jeho zralé dílo od roku 1912, kdy se zformoval jeho vrcholný malířský styl do jeho smrti v roce 1947. Pierre Bonnard je postimpresionistický malíř, jeho malířské vidění je postaveno na práci s barvou. Je považován za jednoho z největších koloristů počátku 20. století. Netvořil jako impresionisté v přírodě nebo podle modelu, ale podle paměti – odtud i název výstavy Barvy paměti. Bonnard se soustředil na základní formy a vztahy, zacházel s nimi svobodně a volně, stejně tak jako s barvami.  Barvy jsou jeho výrazovým i kompozičním prostředkem. Často zobrazoval prosvětlené interiéry a ženské postavy v nich. Mnohokrát zachytil svoji ženu v různých intimně laděných situacích – vidíme ji průhledem skrze dveře, v koupelně, u kuchyňského stolu… Jsou to rychlé a spontánní záznamy každodenních situací, poetické i realistické zároveň. Přirozeně působící, současně však i promyšleně komponované.

Výstava Pierra Bonnarda v Kunstforum Wien se v tomto rozsahu mohla uskutečnit jen díky mnoha zápůjčkám z předních světových muzeí, galerií a soukromých sbírek. Tate Modern v Londýně, Metropolitan Museum v New Yorku, National Gallery of Art ve Washingtonu či Musée d’Orsay v Paříži tak přispěly svými nejlepšími díly k této jedinečné přehlídce.

 


Plánovaná délka prohlídky výstavy Caravaggio a Bernini ca. 2,5 hodiny.

Plánovaná délka prohlídky výstavy Pierre Bonnard, The Color of Memory ca. 1,5 hodiny.

 

Vstup na výstavu Caravaggio a Bernini:  16 Euro

Vstup na výstavu Pierre Bonnard, The Color of Memory:  11 Euro

 

Služby průvodce

Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!

Program zájezdu:

 • 06:45                 - Sraz u „koně“ na Václavském náměstí. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 07:00                 - Odjezd z Prahy
 • 11:30                 - Příjezd do Vídně. Následuje prohlídka výstavy
 • 12:00 – 14:30  -  Prohlídka výstavy Caravaggio a Bernini, Kunsthistorisches Museum
 • 14:30 – 15:30  -  Oběd, přestávka
 • 16.00 – 17:30  -  Prohlídka Pierre Bonnard, The Color of Memory, Kunstforum Wien
 • 18:00                -  odjezd do Prahy
 • cca 23:00         -  příjezd do Prahy na Václavské náměstí

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1500,-Kč
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami
 • Skupinové vstupné na výstavu činí pro dospělé 16 EUR. Vstup na výstavu Pierre Bonnard, The Color of Memory činí 11 EUR,.

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na +420 606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu:14122019
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!
 • Zbývá posledních 5 míst 

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Kurz dějin umění 

Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole.III. běh kurzu- od 8.1.2020

Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

III. běh kurzu od 14.1.2020

Více informací zde.

Zvu Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. Každý z nich má své specifické téma, které Vám pomůže otevřít váš vnitřní svět. Workshopy jsou na sobě nezávislé, můžete absolvovat jen některý z nich.

Více info zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů