Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

7.3.2020-Retrospektiva Claude Moneta v Museu Barberini v Postupimi

7.3.2020-Retrospektiva Claude Moneta v Museu Barberini v Postupimi

Řekneme-li Claude Monet, je tím současně osobně pojmenován i jeden z nejvýznamnějších uměleckých směrů 19. století: impresionismus. Monet je přímo ztělesněním impresionismu a je jeho ikonickým malířem.

Monet. Orte.

 Výstava v Postupimském Museu Barberini ukazuje uměleckou mnohotvárnost a inovativnost jeho díla. Obrazy Clauda Moneta se vyznačují bravurním podáním světelné atmosféry a soustředěným zkoumáním barev a světla. První jeho práce jsou realistické, s obratem k impresionismu se jeho styl projasňuje a uvolňuje, v pozdních dílech dospívá téměř k abstraktní malbě.

Claude Monet svá díla tvořil převážně pod širým nebem a přímo před motivem. Při tvorbě svých krajinomaleb opakovaně navštěvoval stejná místa nebo na jednom místě vytvořil rozsáhlou sérii. Četné obrazy tak byly namalovány na pobřeží Normandie, v nizozemském Zaandamu nebo v Londýně či Benátkách. Zajímaly ho především proměny světla v závislosti na konkrétním počasí a jejich účinky na podobu zobrazovaných míst. V centru jeho umělecké praxe byla touha zachytit prchavé smyslové dojmy, které v něm vyvolávala krajina i městské scenérie. Monet se snažil dát živý malířský výraz i těm nejjemnějším změnám atmosférických jevů. K vrcholům výstavy patří jeho obrazy zahrady a rybníka v Giverny, včetně jeho světoznámých obrazů leknínů.   

„Krajina pro mě nikdy neexistuje sama o sobě, protože její vzhled se mění s každým okamžikem,“ vysvětluje Monet v roce 1891, „ale ožívá se svým okolím, vzduchem a světlem, které se neustále mění. (…) Pro mě je to právě prostředí, které dává motivům jejich skutečnou hodnotu. “

Monetova retrospektiva v Postupimi zahrnuje přibližně 110 obrazů, včetně významných zápůjček z Musée d'Orsay v Paříži, Národní galerie v Londýně, Metropolitního muzea umění v New Yorku, Van Goghova muzea v Amsterdamu a Národní galerie umění ve Washingtonu. Doplňují je mistrovská díla z mezinárodních soukromých sbírek, které jsou pro veřejnost jinak nepřístupné.

Služby průvodce

Zájezdem Vás bude provázet náš oblíbený průvodce Mgr. Kamil Nábělek Ph.D.

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!

Program zájezdu:

 • 05:45 – Sraz u „koně“ na Václavském náměstí. (Prosíme, buďte dochvilní, přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.)
 • 06:00 - Odjezd z Prahy 
 • 11:30     Příjezd do Postupimi
 • 11:30 – 14:30     Prohlídka výstavy Monet. Orte
 • 14:30 – 15:30     Oběd, přestávka
 • 15:30 – 18:00     Individuální prohlídka Postupimi – zámek Sanssouci, zahrady
 • 18:00     Odjezd do Prahy
 • 22:30 – 23:00     Příjezd do Prahy na Václavské náměstí

Cena zájezdu

 • Cena zájezdu je 1800,-Kč
  Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce.
 • Vstupné do galerie si účastníci hradí sami
 • Vstupné na výstavu činí pro dospělé 18 euro, vstupné snížené (skupiny od 10 lidí) 12 euro.

Jak se přihlásit

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na +420 606 136 297. Děkujeme Vám.

Rezervace míst

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol zájezdu:7032020
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

IV. běh kurzu od 10.3.2020

Více informací zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů