Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
Potřebujete poradit s výběrem toho pravého kurzu? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám poradíme. Těšíme se na komunikaci s Vámi :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
"... moje dvě dcerky navštěvují Váš kurz už rok a půl. Vždycky se strašně těší. Sleduji jak se kreativně zlepšují. Máme plný dům jejich obrazů :) " maminka Bára
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Naše kurzy malování a kreslení pro děti se zaměřují na rozvoj dětské tvořivosti. Je kladen důraz na projevy dětských emocí, představivost a fantazii.
Kurzy krajinomalby s nejlepšími lektory!
Kurzy krajinomalby
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Portrét? Naučíme Vás jak na to!
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

Časté otázky

1. Jsem úplný začátečník. Navíc mám pocit že jsem absolutně netalentovaný! Malování mne ale přitahuje. Má cenu se hlásit na Vaše kurzy?

1. Ano! Naše kurzy jsou určeny přesně pro Vás. Na lekcích Vám vše od základu podrobně vysvětlíme. Naši lektoři Vám individuálně přizpůsobí program výuky vzhledem k Vaší pokročilosti. Přijímáme lektory empatické, inteligentní, s pozitivním přístupem ke studentům. Vztah učitel a žák je základ, na kterém stavíme. Důležité je, aby Vás malování a kreslení hlavně bavilo :)

2. Jak se přihlásit?

2. Vyplňte přihlašovací formulář Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o. Formulář najdete vždy dole pod každým článkem o kurzu. Tato cesta je pro nás nejpraktičtější a předem Vám za ni děkujeme! Automaticky Vám přijde odpověd s instrukcemi k platbě kurzovného.
Pokud příhlášení přes formulář není z nějakého důvodu možné, napište nám na email info@malbaakresba.cz.

3. Jak je to s rezervací míst? Mám místo zarezervované odkliknutím přihlášky nebo až tehdy, když Vám dorazí platba na účet?

3. Do kurzu Vás můžeme zapsat až po připsání platby na náš účet. Pokud se hlásíte na poslední chvíli a chcete mít rezervaci jistou, pošlete nám mailem kopii Vašeho platebního příkazu. V takovém případě je rezervace okamžitá, není třeba čekat, až nám platba naskočí na účtu. Přihlásit se a uhradit kurzovné můžete i osobně v naší kanceláři na adrese Politických vězňů 911/8, 5. patro, č. dveří 602. Termín Vaší návštěvy je nutné předem domluvit!

4. Máte více provozoven - Prahu 1, 5 a 10. Platí informace na Vašem webu pro všechny tři provozovny stejně?

4. Obecné informace ano. Na webu se snažíme vše srozumitelně popsat. Každá provozovna má vytvořenou vlastní stránku se svou nabídkou kurzů.
Praha 1 zde.
Praha 5 zde.
Praha 10 zde.

Pro bližší informace o kurzech na Praze 1 a Praze 10 nás kontakutjte na email info@malbaakresba.cz  nebo na tel.: 775 024 532, 606 136 297. 

Pro informace o kurzech na Praze 5 použijte tyto kontakty malbaakresba@gmail.com
tel.: 602 614 855.​

4. Probíhá Výuka i když je státní svátek?

4. Ano, během státních svátků probíhá výuka na všech našich kurzech beze změn! Pokud nějaké změny jsou, včas o nich naše studenty informujeme. Pokud studenti nemohou na lekce přijít, mohou si nahradit. Informace o nahrazování najdete zde.
Jedinou výjimkou jsou Vánoce. Vánoční prázdniny budou tento rok od 24.12. do 1.1.2017. V tuto dobu naše kurzy neprobíhají.

5. Přijdu o zameškané lekce? Mohu si je nějak nahradit?

5. Ano, lekce si můžete nahradit. Je třeba se předem omluvit Vašemu lektorovi nebo na email info@malbaakresba.cz a následně se dohodnout na termínu náhradní lekce. Pozor! Lekce je nutné si nahradit do konce kurzu, který má student předplacen! Po skončení kurzu nemůžeme z kapacitních a organizačních důvodů převádět nevyčerpané lekce do dalších běhů kurzu!
Podrobnější informace o nahrazování najdete také zde.

6. Můžu si přijít lekci jenom nezávazně vyzkoušet a pak se teprve rozhodnout?

6. Ano, jistě. Vyberte si z naší nabídky kurz, který se Vám nejvíc líbí a přijdte si lekci vyzkoušet. O termínu, který jste si vybrali nás prosím předem informujte.
Cena zkušební lekce je 300.- Kč. Platí se na začátku lekce lektorovi kurzu. Lektor Vám také vypíše doklad o zaplacení.
Během lekce se vyptejte na všechno, co Vás ohledně studia u nás v ateliéru zajímá. Čím a jak se dá malovat? Jaká jsou témata lekcí? Popište, co byste chtěli v ateliéru dělat, jaké jsou Vaše představy.
Po lekci se v klidu rozhodněte, zda u nás budete chtít pokračovat. Pokud ano, což my předpokládáme, přihlašte se na kurz :)

7. Jak zjistím, jestli jsou ještě volná místa?

7. Pokud není pod článkem o konkrétním kurzu velkým červeným písmem napsáno, že je naplněn, volná místa máme! Kapacitu míst na kurzech bedlivě sledujeme a o naplnění kurzu vždy okamžitě informujeme na webu.

8. Chtěl bych se zeptat, zda materiál (plátno, barvy, štětce) zapůjčujete pouze na první lekci a poté si musím přinést vlastní?

8. Na Vaší první lekci Vám vše zdarma dáme či zapůjčíme. Poté si studenti pořizují některé vlastní pomůcky podle doporučení lektora, ale například papíry, čtvrtky, kresebné materiály a podobně, poskytujeme gratis v průběhu celého kurzu. Máme i zásoby erárních barev a štětců pro případ, že si student něco zapomene či nesežene.

9. Můžu do kurzu nastoupit v jeho průběhu?

9. Do kurzů které už začaly se můžete přihlásit i v jejich průběhu. Kurzovné Vám vypočítáme od data Vašeho nástupu do kurzu a program výuky Vám individuálně upravíme. Rádi vyjdeme vstříc každému zájemci o výtvarné umění!

10. Můžu v kurzu pokračovat po skončení jednoho běhu? 

10. Ano samozřejmě, takhle to u nás funguje. Studenti pokračují dále v dalších bězích kurzu po celý rok i déle. Případně přestupují mezi různými kurzy, což je velmi obahacující. Jeden běh trvá 2 měsíce = 8 týdnů. Každý běh má 8 lekcí, které na sebe navazují. Lekce jsou různě dlouhé, nejčastěji je to 120 - 180 minut výuky. Nové kurzy pravidelně vypisujeme každé dva měsíce.

11. Mohu platit kurzovné přímo na lekci vyučujícímu lektorovi?

11. Ano, možné to samozřejmě je. Mějte ale prosím pochopení, naši lektoři jsou hlavně činí umělci, kteří se raději zabývají uměleckými disciplínami než vypisováním dokladů a počítáním kurzovného. Placení na kurzech, ať chceme nebo ne, narušuje výuku uměleckých oborů. Pro naši školu je vždy lepší, když nám platby pošlete na účet. Samozřejmě existují vyjímky jako je platba zkušební lekce nebo jednorázové lekce. Tyto se běžně platí přímo na lekci lektorovi kurzu. On Vám také vypíše potvrzení o platbě.

12. Kde jsou uvedeny informace o ceně kurzu, jak se přihlásit a kde se kurz koná? Otevřel jsem článek o kurzu, ale informace nevidím.

12. Tyto informace jsou uvedeny ve spodní části textu o daném kurzu. Pokud chcete přečíst celý článek, musíte rolovat kolečkem myši (viz obrázek) směrem dolů, aby se Vám objevil celý text až do konce.
 

                                          


13. Vadí když přijdu na lekci později?

13. Samozřejmě že to nevadí. Chápeme že jste se třeba zdrželi v práci a podobně. Nicméně pozdní příchody průběh lekce mírně narušují a proto Vás prosíme, buďte dochvilní.

14. Jak Vás na adrese Politických vězňů 911/8 najdu?
 

14. Naše ateliéry jsou ve 2. patře budovy, čísla dveří 312, 313, 314. Ateliéry jsou bezbariérově dostupné výtahem. Po příchodu do budovy prosím informujte pana recepčního, že jdete na kurzy malování. Osobně jsme pro Vás v ateliérech k dispozici vždy v době konání kurzů.

Naši hlavní kancelář najdete v 5. patře budovy, č. dveří 602. 
V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky! Děkujeme Vám.

15. Jak je to s úklidem?

15. Na úklid atelieru dohlíží vždy lektor kurzu. Prosíme studenty, aby zachovávali pořádek, vraceli pomůcky na své místo a myli po sobě nádobí.
Štětce prosím umývejte v umívárně a ne na toaletách! Klíč od umývárny je k dispozici u Vašeho lektora. 
Toalety dámské i pánské jsou u schodiště (vedle zadního výtahu), v každém patře budovy.
Sdílíme je i s ostatními kancelářemi, které často nemají pochopení pro barevnou výzdobu společného WC :) 

16. Mohu si některé pomůcky nechávat v atelieru abych je nemusel nosit znovu na každou lekci?

16. Ano, v atelieru si můžete nechávat svůj kufřík, tašku či krabici s pomůckami. Dohodněte se s Vaším lektorem, kde si budete svoje potřeby nechávat. Lektor Vám vybere příhodné místo. Svou krabici či kufřík si podepište! Tak máte jistotu že Vám nikdo nic nevezme. Věci se moho stratit jedině v případě, že se neoznačené povalují někde v prostoru atelieru. 
Naši studenti jsou k sobě velmi ohleduplní za což všem děkujeme a máme z toho radost! Záleží nám na tom, aby se Vám u nás pracovalo co nejpříjemněji.

17. Kouří se va Vašich atelierech?

17. Nikoliv! Kouření škodí zdraví. Kdo si chce v průběhu lekce zapálit, musí jít ven před budovu školy.

18. Co když těsně před jednodenním kurzem či zájezdem onemocním a nebudu ho moci absolvovat? Máte nějaké stornopodmínky?

18. Naše stornopodmínky najdete zde. Každému studentovi se ale znažíme vyjít maximálně vstříc a vždy se domluvit na nějakém kompromisním řešení, které je pro obě strany přijatelné. Sázíme na rozumnou domluvu a lidský přístup.

19. Program kurzu se mi z celkového pohledu líbí, ale chtěl bych se věnovat více krajinomalbě než ostatním tématům. Musím dodržovat program výuky přesně tak, jak je vypsán na webu?

19. Program výuky je volný, nemusíte jej striktně dodržovat. Vše závisí na domluvě s lektorem. Vašim přáním a návrhům vyjdeme rádi vstříc!

20. Nejsem úplný začátečník, ale také nejsem moc pokročilý. Jaký kurz si mám vybrat?

20. Můžete si vybrat v podstatě jakýkoli náš kurz. Výuka je vždy vedena individuálně. Pracujeme v menších skupinách. Lektor se věnuje každému studentovi zvlášť a respektuje jeho potřeby a požadavky. Každému studentovi našich kurzů přizpůsobujeme program výuky přesně "na míru!"

21. Co je to pravidelný kurz?

21. Je to kurz, který se pravidelně jednou týdně opakuje. Kurz trvá celý rok a je rozdělen do jednotlivých běhů. Jeden běh trvá 2 měsíce = 8 týdnů. Každý běh má 8 lekcí, které na sebe navazují. Lekce jsou různě dlouhé, nejčastěji je to 120 - 180 minut výuky.

Nabídku všech pravidelných kurzů najdete přehledně rozepsanou v našem rozvrhu:

 • Rozvrh kurzů pro ateliéry na Praze 1 najdete zde.
 • Rozvrh kurzů pro ateliér na Praze 5 najdete zde.
 • Rozvrh kurzů pro ateliér na Praze 10 tady.
   

22. Co je to jednodenní kurz?

22. Je to kurz, který trvá vždy jen jeden den a je zaměřený na dané téma či techniku.
Díky celodenní soustředěné práci načerpáte mnoho nových zkušeností a naučíte se dovednostem, které byste v kratších časových intervalech neměli možnost získat.

Nabídku všech jednodenních kurzů najdete tady Víkendové kurzy.

23. Dárkový poukaz. Mohu nejprve zakoupit poukaz a poté teprve vybrat kurz?

23. Ano. Můžete zakoupit dárkový poukaz na libovolnou částku, kterou si pak obdarovaný vybere formou našich kurzů. Veškeré informace o dárk. poukazech najdete zde.

24. Ráda bych se přihlásila na kurz módního návrhářství. Nejsem si však jistá, zda je pro mě vhodný - zatím jsem žádné kurzy malování nenavštěvovala a jsem začátečník.

24.  Všechny naše kurzy jsou určeny hlavně pro začátečníky, takže se nemusíte bát. Většinou k nám chodí začátečníci bez předchozích zkušeností a program kurzu je podle toho uzpůsoben.

 

                            

 

"V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat! Uvítáme jakékoli připomínky, nápady, inspirace. Pomáhají nám udržovat vysokou kvalitu výuky v naší škole!

Rádi Vám poradíme s výběrem toho pravého kurzu. Je to naše práce, která nás moc baví :)

Věříme, že u nás naleznete prostor, pro svoji vlastní realizaci!

Těšíme se na komunikaci s Vámi!"

Zveme Vás na kurz malování​ Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou - vhodné pro úplné začátečníky!Kurz je určený všem, kteří se během jednoho dne chtějí o této technice dozvědět co nejvíc a vše si v praxi vyzkoušet. Kurz se koná 18.8.2018.

Informace zde.

 

Vypisujeme VELKOU LETNÍ SLEVU na všechny  kurzy školy Malba a kresba!

Sleva se vztahuje na kurzy v ateliéru Praha 1, Politických vězňů 911/8, které se konají v období SRPEN 2018.

Na toto období vypisujeme jednotné ceny:

1 tříhodinová lekce = cena

400.- Kč.

1  dvouhodinová lekce = cena 270.- Kč.

Těšíme se na Vás!

Kontaktujte nás

Kurz módního návrhářství - středy od 16:00 do 18:00


Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů.

Zkušební lekce!
Přijďte si k nám vyzkoušet lekci malování a na základě Vašeho zážitku se rozhodněte.
Více informací zde.

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

Nabízíme spolupráci!

Chcete si otevřít vlastní uměleckou školu? 
Nabízíme spolupráci ve formě franšízingu!
Více informací
zde.

Hledáme modely/modelky na figurální kresbu. Zájemci pište prosím na email info@malbaakresba.cz

Výuková skripta školy Malba a kresba!

Nabízíme Vám k zakoupení výuková skripta naší školy!
Více se dočtete zde.

Hledáme:

 • Jste kreativní umělec, akademický malíř, nadšenec pro výtvarné umění? 
 • Hledáme nové šikovné lektory do našeho týmu!
 • Své nabídky pište na mail info@malbaakresba.cz
   

Slevy na naše kurzy: 

 • Pokud si u nás najednou předplatíte dva či více kurzů, nabízíme Vám tuto slevu:
 • 2 kurzy = sleva 10% z druhého kurzu
 • 3 kurzy = sleva 15% ze třetího kurzu
 • 4 kurzy = sleva 20% ze čtvrtého kurzu
 • Slevy se vztahují na pravidelné semestrální kurzy, nevztahují se na jednodenní workshopy. Sleva se odečítá z plné ceny kurzu. Nemůžete ji uplatnit, pokud již uplatňujete na kurz jinou slevu, například prázdninovou, věrnostní atd. 
 • Vaše kurzovné máte možnost s námi kdykoli skonzultovat na emailu info@malbaakresba.cz nebo telefonicky  606 136 297.  
 • Těšíme se na komunikaci s Vámi :)
           


V naší kanceláři je možné platit kartou. Máme platební terminál.

Kurzy, zájezdy i další služby lze platit platebnímy kartami. Akceptujeme karty Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail 
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

Našim partnerům!

Předem děkujeme všem partnerům a sponzorům, kteří podpoří provoz naší umělecké školy! Vaší finanční podpory či jakékoliv pomoci si velmi vážíme!

Jak nám můžete pomoci?

 • Vložte si náš banner na Váš web.
 • Doporučte nás přátelům, kolegům. Doporučte nás v médiích.
 • Hledáte smysluplný cíl pro Vaše sponzorské aktivity? Budeme Vám zodpovědnými partnery! Na osobní schůzce podrobně projednáme detaily naší spolupráce.