Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

Časté otázky

1. Jsem úplný začátečník. Navíc mám pocit že jsem absolutně netalentovaný! Malování mne ale přitahuje. Má cenu se hlásit na Vaše kurzy?

1. Ano! Naše kurzy jsou určeny přesně pro Vás. Na lekcích Vám vše od základu podrobně vysvětlíme. Naši lektoři Vám individuálně přizpůsobí program výuky vzhledem k Vaší pokročilosti. Přijímáme lektory empatické, inteligentní, s pozitivním přístupem ke studentům. Vztah učitel a žák je základ, na kterém stavíme. Důležité je, aby Vás malování a kreslení hlavně bavilo :)

2. Jak se přihlásit?

2. Vyplňte přihlašovací formulář Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o. Formulář najdete vždy dole pod každým článkem o kurzu. Tato cesta je pro nás nejpraktičtější a předem Vám za ni děkujeme! Automaticky Vám přijde odpověd s instrukcemi k platbě kurzovného.
Pokud příhlášení přes formulář není z nějakého důvodu možné, napište nám na email info@malbaakresba.cz.

3. Jak je to s rezervací míst? Mám místo zarezervované odkliknutím přihlášky nebo až tehdy, když Vám dorazí platba na účet?

3. Do kurzu Vás můžeme zapsat až po připsání platby na náš účet. Pokud se hlásíte na poslední chvíli a chcete mít rezervaci jistou, pošlete nám mailem kopii Vašeho platebního příkazu. V takovém případě je rezervace okamžitá, není třeba čekat, až nám platba naskočí na účtu. Přihlásit se a uhradit kurzovné můžete i osobně v naší kanceláři na adrese Politických vězňů 911/8, 5. patro, č. dveří 602. Termín Vaší návštěvy je nutné předem domluvit!

4. Máte více provozoven - Prahu 1, 5 a 10. Platí informace na Vašem webu pro všechny tři provozovny stejně?

4. Obecné informace ano. Na webu se snažíme vše srozumitelně popsat. Každá provozovna má vytvořenou vlastní stránku se svou nabídkou kurzů.
Praha 1 zde.
Praha 5 zde.
Praha 10 zde.

Pro bližší informace o kurzech na Praze 1 a Praze 10 nás kontakutjte na email info@malbaakresba.cz  nebo na tel.: 775 024 532, 606 136 297. 

Pro informace o kurzech na Praze 5 použijte tyto kontakty malbaakresba@gmail.com
tel.: 602 614 855.​

4. Probíhá Výuka i když je státní svátek?

4. Ano, během státních svátků probíhá výuka na všech našich kurzech beze změn! Pokud nějaké změny jsou, včas o nich naše studenty informujeme. Pokud studenti nemohou na lekce přijít, mohou si nahradit. Informace o nahrazování najdete zde.
Jedinou výjimkou jsou Vánoce. Vánoční prázdniny budou tento rok od 24.12. do 1.1.2017. V tuto dobu naše kurzy neprobíhají.

5. Přijdu o zameškané lekce? Mohu si je nějak nahradit?

5. Ano, lekce si můžete nahradit. Je třeba se předem omluvit Vašemu lektorovi nebo na email info@malbaakresba.cz a následně se dohodnout na termínu náhradní lekce. Pozor! Lekce je nutné si nahradit do konce kurzu, který má student předplacen! Po skončení kurzu nemůžeme z kapacitních a organizačních důvodů převádět nevyčerpané lekce do dalších běhů kurzu!
Podrobnější informace o nahrazování najdete také zde.

6. Můžu si přijít lekci jenom nezávazně vyzkoušet a pak se teprve rozhodnout?

6. Ano, jistě. Vyberte si z naší nabídky kurz, který se Vám nejvíc líbí a přijdte si lekci vyzkoušet. O termínu, který jste si vybrali nás prosím předem informujte.
Cena zkušební lekce je 300.- Kč. Platí se na začátku lekce lektorovi kurzu. Lektor Vám také vypíše doklad o zaplacení.
Během lekce se vyptejte na všechno, co Vás ohledně studia u nás v ateliéru zajímá. Čím a jak se dá malovat? Jaká jsou témata lekcí? Popište, co byste chtěli v ateliéru dělat, jaké jsou Vaše představy.
Po lekci se v klidu rozhodněte, zda u nás budete chtít pokračovat. Pokud ano, což my předpokládáme, přihlašte se na kurz :)

7. Jak zjistím, jestli jsou ještě volná místa?

7. Pokud není pod článkem o konkrétním kurzu velkým červeným písmem napsáno, že je naplněn, volná místa máme! Kapacitu míst na kurzech bedlivě sledujeme a o naplnění kurzu vždy okamžitě informujeme na webu.

8. Chtěl bych se zeptat, zda materiál (plátno, barvy, štětce) zapůjčujete pouze na první lekci a poté si musím přinést vlastní?

8. Na Vaší první lekci Vám vše zdarma dáme či zapůjčíme. Poté si studenti pořizují některé vlastní pomůcky podle doporučení lektora, ale například papíry, čtvrtky, kresebné materiály a podobně, poskytujeme gratis v průběhu celého kurzu. Máme i zásoby erárních barev a štětců pro případ, že si student něco zapomene či nesežene.

9. Můžu do kurzu nastoupit v jeho průběhu?

9. Do kurzů které už začaly se můžete přihlásit i v jejich průběhu. Kurzovné Vám vypočítáme od data Vašeho nástupu do kurzu a program výuky Vám individuálně upravíme. Rádi vyjdeme vstříc každému zájemci o výtvarné umění!

10. Můžu v kurzu pokračovat po skončení jednoho běhu? 

10. Ano samozřejmě, takhle to u nás funguje. Studenti pokračují dále v dalších bězích kurzu po celý rok i déle. Případně přestupují mezi různými kurzy, což je velmi obahacující. Jeden běh trvá 2 měsíce = 8 týdnů. Každý běh má 8 lekcí, které na sebe navazují. Lekce jsou různě dlouhé, nejčastěji je to 120 - 180 minut výuky. Nové kurzy pravidelně vypisujeme každé dva měsíce.

11. Mohu platit kurzovné přímo na lekci vyučujícímu lektorovi?

11. Ano, možné to samozřejmě je. Mějte ale prosím pochopení, naši lektoři jsou hlavně činí umělci, kteří se raději zabývají uměleckými disciplínami než vypisováním dokladů a počítáním kurzovného. Placení na kurzech, ať chceme nebo ne, narušuje výuku uměleckých oborů. Pro naši školu je vždy lepší, když nám platby pošlete na účet. Samozřejmě existují vyjímky jako je platba zkušební lekce nebo jednorázové lekce. Tyto se běžně platí přímo na lekci lektorovi kurzu. On Vám také vypíše potvrzení o platbě.

12. Kde jsou uvedeny informace o ceně kurzu, jak se přihlásit a kde se kurz koná? Otevřel jsem článek o kurzu, ale informace nevidím.

12. Tyto informace jsou uvedeny ve spodní části textu o daném kurzu. Pokud chcete přečíst celý článek, musíte rolovat kolečkem myši (viz obrázek) směrem dolů, aby se Vám objevil celý text až do konce.
 

                                          


13. Vadí když přijdu na lekci později?

13. Samozřejmě že to nevadí. Chápeme že jste se třeba zdrželi v práci a podobně. Nicméně pozdní příchody průběh lekce mírně narušují a proto Vás prosíme, buďte dochvilní.

14. Jak Vás na adrese Politických vězňů 911/8 najdu?
 

14. Naše ateliéry jsou ve 2. patře budovy, čísla dveří 312, 313, 314. Ateliéry jsou bezbariérově dostupné výtahem. Po příchodu do budovy prosím informujte pana recepčního, že jdete na kurzy malování. Osobně jsme pro Vás v ateliérech k dispozici vždy v době konání kurzů.

Naši hlavní kancelář najdete v 5. patře budovy, č. dveří 602. 
V kanceláři jsme pro Vás k dispozici pondělí - pátek od 12:00 do 17:00 hod. 
Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky! Děkujeme Vám.

15. Jak je to s úklidem?

15. Na úklid atelieru dohlíží vždy lektor kurzu. Prosíme studenty, aby zachovávali pořádek, vraceli pomůcky na své místo a myli po sobě nádobí.
Štětce prosím umývejte v umívárně a ne na toaletách! Klíč od umývárny je k dispozici u Vašeho lektora. 
Toalety dámské i pánské jsou u schodiště (vedle zadního výtahu), v každém patře budovy.
Sdílíme je i s ostatními kancelářemi, které často nemají pochopení pro barevnou výzdobu společného WC :) 

16. Mohu si některé pomůcky nechávat v atelieru abych je nemusel nosit znovu na každou lekci?

16. Ano, v atelieru si můžete nechávat svůj kufřík, tašku či krabici s pomůckami. Dohodněte se s Vaším lektorem, kde si budete svoje potřeby nechávat. Lektor Vám vybere příhodné místo. Svou krabici či kufřík si podepište! Tak máte jistotu že Vám nikdo nic nevezme. Věci se moho stratit jedině v případě, že se neoznačené povalují někde v prostoru atelieru. 
Naši studenti jsou k sobě velmi ohleduplní za což všem děkujeme a máme z toho radost! Záleží nám na tom, aby se Vám u nás pracovalo co nejpříjemněji.

17. Kouří se va Vašich atelierech?

17. Nikoliv! Kouření škodí zdraví. Kdo si chce v průběhu lekce zapálit, musí jít ven před budovu školy.

18. Co když těsně před jednodenním kurzem či zájezdem onemocním a nebudu ho moci absolvovat? Máte nějaké stornopodmínky?

18. Naše stornopodmínky najdete zde. Každému studentovi se ale znažíme vyjít maximálně vstříc a vždy se domluvit na nějakém kompromisním řešení, které je pro obě strany přijatelné. Sázíme na rozumnou domluvu a lidský přístup.

19. Program kurzu se mi z celkového pohledu líbí, ale chtěl bych se věnovat více krajinomalbě než ostatním tématům. Musím dodržovat program výuky přesně tak, jak je vypsán na webu?

19. Program výuky je volný, nemusíte jej striktně dodržovat. Vše závisí na domluvě s lektorem. Vašim přáním a návrhům vyjdeme rádi vstříc!

20. Nejsem úplný začátečník, ale také nejsem moc pokročilý. Jaký kurz si mám vybrat?

20. Můžete si vybrat v podstatě jakýkoli náš kurz. Výuka je vždy vedena individuálně. Pracujeme v menších skupinách. Lektor se věnuje každému studentovi zvlášť a respektuje jeho potřeby a požadavky. Každému studentovi našich kurzů přizpůsobujeme program výuky přesně "na míru!"

21. Co je to pravidelný kurz?

21. Je to kurz, který se pravidelně jednou týdně opakuje. Kurz trvá celý rok a je rozdělen do jednotlivých běhů. Jeden běh trvá 2 měsíce = 8 týdnů. Každý běh má 8 lekcí, které na sebe navazují. Lekce jsou různě dlouhé, nejčastěji je to 120 - 180 minut výuky.

Nabídku všech pravidelných kurzů najdete přehledně rozepsanou v našem rozvrhu:

  • Rozvrh kurzů pro ateliéry na Praze 1 najdete zde.
  • Rozvrh kurzů pro ateliér na Praze 5 najdete zde.
  • Rozvrh kurzů pro ateliér na Praze 10 tady.
     

22. Co je to jednodenní kurz?

22. Je to kurz, který trvá vždy jen jeden den a je zaměřený na dané téma či techniku.
Díky celodenní soustředěné práci načerpáte mnoho nových zkušeností a naučíte se dovednostem, které byste v kratších časových intervalech neměli možnost získat.

Nabídku všech jednodenních kurzů najdete tady Víkendové kurzy.

23. Dárkový poukaz. Mohu nejprve zakoupit poukaz a poté teprve vybrat kurz?

23. Ano. Můžete zakoupit dárkový poukaz na libovolnou částku, kterou si pak obdarovaný vybere formou našich kurzů. Veškeré informace o dárk. poukazech najdete zde.

24. Ráda bych se přihlásila na kurz módního návrhářství. Nejsem si však jistá, zda je pro mě vhodný - zatím jsem žádné kurzy malování nenavštěvovala a jsem začátečník.

24.  Všechny naše kurzy jsou určeny hlavně pro začátečníky, takže se nemusíte bát. Většinou k nám chodí začátečníci bez předchozích zkušeností a program kurzu je podle toho uzpůsoben.

 

                            

 

"V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat! Uvítáme jakékoli připomínky, nápady, inspirace. Pomáhají nám udržovat vysokou kvalitu výuky v naší škole!

Rádi Vám poradíme s výběrem toho pravého kurzu. Je to naše práce, která nás moc baví :)

Věříme, že u nás naleznete prostor, pro svoji vlastní realizaci!

Těšíme se na komunikaci s Vámi!"

Kurz ajurvédy

Cílem předmětu je seznámit studenty s čistými znalostmi Ayurvédy v dnešním životě. Osnova předmětu bude ukončena ve třech semestrech

První semestr se bude konat od 13.10 do 19.10.2019.

Více info zde.

Neviditelné ženy středověku (kurz)

Srdečně Vás zveme na tři tematické přednášky, skrze které Vám představíme barvitý svět žen v období středověku.

Každé úterý od 4.6.2019 do 18.6.2019

Více info zde.

 

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

V. běh kurzu začíná od 29.4.2019. 

Více informací zde.

Zveme Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. 

Poslední úterý v měsíci od 17:00 do 18:30

Více info zde.

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.