Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
Potřebujete poradit s výběrem toho pravého kurzu? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám poradíme. Těšíme se na komunikaci s Vámi :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
"... moje dvě dcerky navštěvují Váš kurz už rok a půl. Vždycky se strašně těší. Sleduji jak se kreativně zlepšují. Máme plný dům jejich obrazů :) " maminka Bára
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
"... jezdím s Vámi na zájezdy už pravidelně. To, co se člověk dozví během komentovaných prohlídek výstav, je nesmírně obohacující. Pokaždé se moc těším na nové zážitky z cest..." Dáša
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Naše kurzy malování a kreslení pro děti se zaměřují na rozvoj dětské tvořivosti. Je kladen důraz na projevy dětských emocí, představivost a fantazii.
Kurzy krajinomalby s nejlepšími lektory!
Kurzy krajinomalby
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Portrét? Naučíme Vás jak na to!
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

Cesty za uměním

Jsme cestovní kancelář zaměřená na  cesty za uměním a umělecké zájezdy po Evropě a ČR.  

Úzce spolupracujeme s uměleckou školou Malba a kresba, s.r.o.    

Našimi zaměstnanci jsou renomovaní umělci, akademičtí malíři a zkušení umělečtí pedagogové z Čech i ze zahraničí. Dbáme na pečlivý výběr našich lektorů.  Klademe důraz na jejich vlastní uměleckou činnost a pedagogické zkušenosti.  Zároveň přijímáme lektory empatické,  inteligentní, s pozitivním přístupem k našim klientům.  Vztah učitel a žák je základ, na kterém stavíme. Věříme,  že příjemná tvůrčí atmosféra v našem uměleckém ateliéru i na našich zájezdech je důležitým prvkem, který přispívá k probouzení kreativity našich studentů.  Naši pedagogové a průvodci jsou výrazné osobnosti a čas strávený po jejich boku může být pro naše klienty velmi  inspirativní.  

Díky mnohaleté praxi v oboru výuky výtvarného umění máme velké zkušenosti, jak jednoduchým a hravým způsobem naučit naše studenty základům malování a kreslení a jak tyto základy pak s nimi dále rozvíjet. Proto jsme se také rozhodli rozšířit naši nabídku o poskytování jednodenních či více denních uměleckých zajezdů po celé ČR a Evropě.  Nabídka zde.

Tématem našich zájezdů jsou dějiny umění, zahrnující malířství, sochařství a architekturu, historii a archeologii.  To vše v doprovodu odborníků na daná témata s odborným výkladem v češtině. ( Například co se týká malířství - na konkrétních příkladech obrazů si ukážeme, co je podmalba, jaká byla například barva podkladu, imprimitury, kde prosvítá kresba, jaké byly technologické postupy při vzniku jednotlivých obrazů. Povíme si něco o historii a o kontextu doby ve které obrazy vznikaly. Jaký vliv mělo na vznik a témata obrazů politicko-náboženské klima doby? Jak malířské řemeslo ovlivnovaly vědecko-technologické poznatky té které doby ? )

Naše cestovní kancelář se zaměřuje na současné nejdůležitější a nejzajímavější „HOT“ výstavy pořádané po celé Evropě.  Spadají sem výstavy nejvýraznějších současných umělců i retrospektivní výstavy nejslavnějších autorů z celé historie moderního i předmoderního umění.  Naše několikadenní umělecké zájezdy doplňujeme například  o návštěvy známých divadel, oper a dalších důležitých míst toho kterého města.

Na našich uměleckých zájezdech máte přílžitost poznat zajímavá a inspirativní města, místa, galerie, muzea, obrazárny, divadla …  To vše spolu s lidmi, kteří mají stejné nebo podobné zájmy, což přímo nabízí vzájemné diskuze a obohacení o zkušenosti a znalosti druhých.   
Vše si pak můžete v praxi vyzkoušet v naší umělecké škole Malba a kresba. Vaše poznatky, zkušenosti, nápady a inspirace můžete realizovat přímo na kurzech či workshopech pořádaných v našem uměleckém ateliéru v Praze. K dispozici Vám budou zkušení lektoři, akademičtí malíři a pedagogové.

Zaujal Vás na cestách za uměním portrét Mona Lisa ? V našem ateliéru můžete pod odborným vedením namalovat portrét Vašeho blízkého ve stylu Leonarda da Vinci!  Oblíbil jste si Monetovy lekníny ? Spolu s našimi lektory se můžete vydat malovat do botanické zahrady a zažít stejný pocit jako Claude Monet při malování v plenéru.  Zanechaly ve Vás stopu řecké sochy a reliéfy ? Na kurzech sochařství a modelování si vše můžete vyzkoušet naživo.  

Naše cestovní kancelář a umělecká škola propojí Vaše přímé zážitky z cest s Vaší uměleckou činností a inspirace získané na zájezdech za uměním se tak přímo odrazí ve Vaší vlastní tvorbě a kreativitě.    

Ing. Lilija Voršilková a mgA. Tomáš Kubík - ředitelé a jednatelé společnosti Cesty za uměním.

Seznam našich uměleckých zájezdů neleznete zde.

Zveme Vás na kurz malování​ Inverzní a monochromatická malba Kurz je určený všem, kteří se během jednoho dne chtějí o této technice dozvědět co nejvíc a vše si v praxi vyzkoušet. Kurz se koná 21.7.2018.

Informace zde.

 

Vypisujeme VELKOU LETNÍ SLEVU na všechny  kurzy školy Malba a kresba!

Sleva se vztahuje na kurzy v ateliéru Praha 1, Politických vězňů 911/8, které se konají v období ČERVENEC A SRPEN 2018.

Na toto období vypisujeme jednotné ceny:

 • Kurz 8 tříhodinový lekcí = cena 4.550.- Kč.
 • Kurz 8 dvouhodinových lekcí = cena 3.100.- Kč.

Sleva platí při zaplacení kurzovného do 16.7.2018!

Těšíme se na Vás!

Kontaktujte nás

Zveme Vás na kurzy krajinomalby přímo v plenéru!

Termíny na léto 2018 a detaily ke kurzům najdete zde.

Věnujte svým blízkým DÁRKOVÝ POUKAZ na naše kurzy! Více informací zde.

Kurz módního návrhářství - středy od 16:00 do 18:00


Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů.

Zkušební lekce!
Přijďte si k nám vyzkoušet lekci malování a na základě Vašeho zážitku se rozhodněte.
Více informací zde.

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

Nabízíme spolupráci!

Chcete si otevřít vlastní uměleckou školu? 
Nabízíme spolupráci ve formě franšízingu!
Více informací
zde.

Hledáme modely/modelky na figurální kresbu. Zájemci pište prosím na email info@malbaakresba.cz

Výuková skripta školy Malba a kresba!

Nabízíme Vám k zakoupení výuková skripta naší školy!
Více se dočtete zde.

Novinky:


Hledáme:

 • Jste kreativní umělec, akademický malíř, nadšenec pro výtvarné umění? 
 • Hledáme nové šikovné lektory do našeho týmu!
 • Své nabídky pište na mail info@malbaakresba.cz
   

Slevy na naše kurzy: 

 • Pokud si u nás najednou předplatíte dva či více kurzů, nabízíme Vám tuto slevu:
 • 2 kurzy = sleva 10% z druhého kurzu
 • 3 kurzy = sleva 15% ze třetího kurzu
 • 4 kurzy = sleva 20% ze čtvrtého kurzu
 • Slevy se vztahují na pravidelné semestrální kurzy, nevztahují se na jednodenní workshopy. Sleva se odečítá z plné ceny kurzu. Nemůžete ji uplatnit, pokud již uplatňujete na kurz jinou slevu, například prázdninovou, věrnostní atd. 
 • Vaše kurzovné máte možnost s námi kdykoli skonzultovat na emailu info@malbaakresba.cz nebo telefonicky 775 024 532, 606 136 297.  
 • Těšíme se na komunikaci s Vámi :)
           


V naší kanceláři je možné platit kartou. Máme platební terminál.

Kurzy, zájezdy i další služby lze platit platebnímy kartami. Akceptujeme karty Visa, MasterCard, Maestro.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.

Hledáme nové průvodce!

Vystudoval jste dějiny umění?Jste kunsthistorik nebo je kultura Váš velký koníček? Máte zájem cestovat po Evropě se zajímavou skupinou nadšenců do umění?
 
Hledáme nové průvodce do našeho týmu! Nabízíme zajímavou spolupráci a dobrou odměnu.
 
Své nabídky pište na mail 
info@cestyzaumenim.cz nebo nás kontaktujte telefonicky 775 024 532, 606 136 297.
 
V současné době hledáme průvodce se specializací a zaměřením na zájezdy do Itálie. 

Našim partnerům!

Předem děkujeme všem partnerům a sponzorům, kteří podpoří provoz naší umělecké školy! Vaší finanční podpory či jakékoliv pomoci si velmi vážíme!

Jak nám můžete pomoci?

 • Vložte si náš banner na Váš web.
 • Doporučte nás přátelům, kolegům. Doporučte nás v médiích.
 • Hledáte smysluplný cíl pro Vaše sponzorské aktivity? Budeme Vám zodpovědnými partnery! Na osobní schůzce podrobně projednáme detaily naší spolupráce.