Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

Cesty za uměním

Jsme cestovní kancelář zaměřená na  cesty za uměním a umělecké zájezdy po Evropě a ČR.  

Úzce spolupracujeme s uměleckou školou Malba a kresba, s.r.o.    

Našimi zaměstnanci jsou renomovaní umělci, akademičtí malíři a zkušení umělečtí pedagogové z Čech i ze zahraničí. Dbáme na pečlivý výběr našich lektorů.  Klademe důraz na jejich vlastní uměleckou činnost a pedagogické zkušenosti.  Zároveň přijímáme lektory empatické,  inteligentní, s pozitivním přístupem k našim klientům.  Vztah učitel a žák je základ, na kterém stavíme. Věříme,  že příjemná tvůrčí atmosféra v našem uměleckém ateliéru i na našich zájezdech je důležitým prvkem, který přispívá k probouzení kreativity našich studentů.  Naši pedagogové a průvodci jsou výrazné osobnosti a čas strávený po jejich boku může být pro naše klienty velmi  inspirativní.  

Díky mnohaleté praxi v oboru výuky výtvarného umění máme velké zkušenosti, jak jednoduchým a hravým způsobem naučit naše studenty základům malování a kreslení a jak tyto základy pak s nimi dále rozvíjet. Proto jsme se také rozhodli rozšířit naši nabídku o poskytování jednodenních či více denních uměleckých zajezdů po celé ČR a Evropě.  Nabídka zde.

Tématem našich zájezdů jsou dějiny umění, zahrnující malířství, sochařství a architekturu, historii a archeologii.  To vše v doprovodu odborníků na daná témata s odborným výkladem v češtině. ( Například co se týká malířství - na konkrétních příkladech obrazů si ukážeme, co je podmalba, jaká byla například barva podkladu, imprimitury, kde prosvítá kresba, jaké byly technologické postupy při vzniku jednotlivých obrazů. Povíme si něco o historii a o kontextu doby ve které obrazy vznikaly. Jaký vliv mělo na vznik a témata obrazů politicko-náboženské klima doby? Jak malířské řemeslo ovlivnovaly vědecko-technologické poznatky té které doby ? )

Naše cestovní kancelář se zaměřuje na současné nejdůležitější a nejzajímavější „HOT“ výstavy pořádané po celé Evropě.  Spadají sem výstavy nejvýraznějších současných umělců i retrospektivní výstavy nejslavnějších autorů z celé historie moderního i předmoderního umění.  Naše několikadenní umělecké zájezdy doplňujeme například  o návštěvy známých divadel, oper a dalších důležitých míst toho kterého města.

Na našich uměleckých zájezdech máte přílžitost poznat zajímavá a inspirativní města, místa, galerie, muzea, obrazárny, divadla …  To vše spolu s lidmi, kteří mají stejné nebo podobné zájmy, což přímo nabízí vzájemné diskuze a obohacení o zkušenosti a znalosti druhých.   
Vše si pak můžete v praxi vyzkoušet v naší umělecké škole Malba a kresba. Vaše poznatky, zkušenosti, nápady a inspirace můžete realizovat přímo na kurzech či workshopech pořádaných v našem uměleckém ateliéru v Praze. K dispozici Vám budou zkušení lektoři, akademičtí malíři a pedagogové.

Zaujal Vás na cestách za uměním portrét Mona Lisa ? V našem ateliéru můžete pod odborným vedením namalovat portrét Vašeho blízkého ve stylu Leonarda da Vinci!  Oblíbil jste si Monetovy lekníny ? Spolu s našimi lektory se můžete vydat malovat do botanické zahrady a zažít stejný pocit jako Claude Monet při malování v plenéru.  Zanechaly ve Vás stopu řecké sochy a reliéfy ? Na kurzech sochařství a modelování si vše můžete vyzkoušet naživo.  

Naše cestovní kancelář a umělecká škola propojí Vaše přímé zážitky z cest s Vaší uměleckou činností a inspirace získané na zájezdech za uměním se tak přímo odrazí ve Vaší vlastní tvorbě a kreativitě.    

Ing. Lilija Voršilková a mgA. Tomáš Kubík - ředitelé a jednatelé společnosti Cesty za uměním.

Seznam našich uměleckých zájezdů neleznete zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

II. běh kurzu začíná od 7.1.2019. 

Informace zde.

 

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kontaktujte nás

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

 

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

Z technických důvodů dočasně nepříjmáme platební karty.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.