Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

Olejomalba od A do Z

Kurzy malování - Praha 1 » Olejomalba od A do Z

Kurz je zaměřen na základy kreslení, malování a zejména na královskou techniku malby - OLEJOMALBU. Seznámíme se s jejím vývojem od renesance až po současnost a zodpovíme si všechny otázky, které se jí týkají. Vše si v praxi vyzkoušíme.
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

 

 

 

Program kurzu po lekcích

 • Program výuky je volný, nemusíte jej striktně dodržovat. Vše závisí na domluvě s lektorem. Vašim přáním a návrhům vyjdeme rádi vstříc!

1. Lekce - Úvod do kurzu - Kresba
Práce se základními kresebnými materiály. Jak se postavit k malířskému stojanu? Jak správně držet tužku či uhel a jak využívat plastickou gumu? Jak pracovat s vyhledávacím rámečkem? Co je to stupnice valérů? Vše si v praxi předvedeme.
 
2. Lekce - Perspektiva - Nepodceňujte základy!
Co je to perspektiva? Budování obrazového prostoru podle nauky o perspektivě. Příklady z historie umění. Kresba židle na které si perspektivu procvičíme. Usazování do formátu, proporce, vizování, měření. Kompozice a její zákonitosti. 
 
3. Lekce - Olejomalba - Od teorie k praxi
Vše o technologii olejomalby a potřebných pomůckách. Kontrolní otázka: "Jaký je rozdíl mezi ředidlem a médiem?" Cvičení barevný kruh - poznávání barev a jejich funkce. Víte jaké jsou tři základní barvy a jak se barvy dělí na teplé a studené? Rozumíte pojmu komplementární tóny? To vše si v rámci této lekce vysvětlíme.

4. Lekce - Vrstvená olejomalba
Výhody a nevýhody oproti malbě alla prima. Jaký zvolit podklad a postup práce ve vztahu k předloze? Každý student maluje své téma. Konzultace vybraných témat. Započetí práce na Vašem obraze. Rozvržení kompozice. Kresba, fixace kresby, imprimitura.
 
5. Lekce - Vše o podmalbě
Podmalba - spodní vrstva malby, provedená většinou akrylem. Slouží k usnadnění malby a je kostrou obrazu. Známá je technika lavírování (tmavou barvou na světlém podkladě), vysvětlování (bělobou na tmavém podkladě), podmalba grisaillí (odstíny šedé) a barevná podmalba (barvami smíchávanými na paletě). 
 
6. Lekce - Malba
Samotná malba olejovými barvami za použití medií pro olejomalbu. Vysvětlení práce s různými tipy štětců, špachtlemi, malířskými noži, atd. Poučení o správném používání ředidel a médií v praxi. Lazury, struktury, další možnosti práce s olejovými barvami. Závěrečné lakování a ochrana obrazu. Problematika podpisu a rámování.

7. Lekce - Alla prima - Portrét 
Portét technikou alla prima podle živého modelu. Výhody techniky alla prima. Jak správně míchat barvy a udržet je čisté? Jak pracovat se štětcem, špachtlí nebo hadrem? Jak dělat opravy při práci alla prima nebo ještě lépe, jak si portrét předkreslit tak, abyste žádné opravy dělat nemuseli?
Vše si v praxi vyzkoušíme.

8. Lekce - Alla prima - Portrét 
Pokračování v portétu technikou alla prima podle živého modelu. Ukážeme si, jak namíchat jemné nuance barev lidské kůže - tělový odstín. Říká Vám něco pojem inkarnát? Jak vytvořit plynulé přechody barev? Jak docílit barevné harmonie?

         
         
 

Co s sebou na kurz?

 • Na první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme.
 • Před každou následující lekcí Vám lektor podrobně vysvětlí, jaké pomůcky budete potřebovat. Podrobný rozpis Vám také pošleme do emailu. 
 • V atelieru si můžete nechávat svůj kufřík či krabici s barvami, abyste je nemuseli na každou lekci znovu nosit. Záleží nám na tom, aby se Vám u nás pracovalo co nejpohodlněji.
   

Kdo?

Kdy a kde?

 • Kurz probíhá každé pondělí od 17:30 do 20:30 v ateliéru na adrese Politických vězňů 911/8, Praha 1 - druhé patro. 
 • mapa zde
   

Cena?

 • Cena kurzu je 5.445.- Kč. (Je to 8 lekcí. 1 lekce = 180 minut).
 • Tip! Zameškané lekce Vám nepropadnou. Vždy si je můžete nahradit. Informace jak na to najdete zde.
   

Jak se na kurz přihlásit?

 • Přihlašujte se prosím vyplněním formuláře Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o. Je to pro nás ta nejpraktičtější cesta. Formulář najdete dole pod tímto článkem (pod fotogalerií).
 • Přihlašovat se můžete také emailem info@malbaakresba.cz či telefonicky na         606 136 297.
 • Po potvrzení Vaší přihlášky nám zašlete kurzovné na účet 2110867851/2700.
 • Jako variabilní symbol platby uveďte v.s. kurzu 0600.
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka kurzu.
 • Doklad o platbě Vám zašleme na Váš email.
   

Dárkový poukaz!

 • Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás!


Současný běh kurzu se koná v termínu od 2.7 do 20.8.2018

Do kurzu se můžete přihlásit i v jeho průběhu. Kurzovné Vám dopočítáme a program výuky Vám individuálně upravíme. Kontaktujte nás.


 • Přidáváme pár fotek z průběhu kurzů, abyste viděli, na co se můžete těšit :)

Závazná přihláška na kurz

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami školy Malba a kresba s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Neviditelné ženy středověku (kurz)

Srdečně Vás zveme na tři tematické přednášky, skrze které Vám představíme barvitý svět žen v období středověku.

Každé úterý od 4.6.2019 do 18.6.2019

Více info zde.

 

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

V. běh kurzu začíná od 29.4.2019. 

Více informací zde.

Zveme Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. 

Poslední úterý v měsíci od 17:00 do 18:30

Více info zde.

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.