Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

Kurzy malování - Od tužky k olejomalbě

Kurzy malování - Praha 1 » Kurzy malování - Od tužky k olejomalbě

Kurzy malování a kreslení pro začátečníky jsou zaměřeny na základy výtvarného umění. Naši studenti poznávají základní umělecké techniky a témata. Osvojují si stavbu obrazu, kompozici, barevnost, kresbu, malbu. Současně se seznamují s historií výtvarného umění od jeho prvopočátků až do současnosti.
Kurz je určen zejména pro úplné začátečníky!

V případě zájmu si můžete dokoupit další 3 lekce, které se budou konat 15.8, 22.8 a 29.8.2018.

Akční cena za tyto 3 lekce je 1200 Kč!

Hlavním smyslem kurzu je naučit studenty pracovat liniemi a barvami naprosto uvolněně a s čistým potěšením z práce. Společně se ponoříme do světa barev a tvarů. Prozkoumáme všechny možné podklady a materiály pro kresbu i malbu, jejich výběr a použití.

Témata, kterým se budeme věnovat:

 • Kompozice - zásady pro komponování obrazu
   
 • Povrch a struktura - vyjádření různých materiálů v technice kresby a malby
   
 • Motiv a volba námětu - otázky výběru vlastního tématu obrazu 
   
 • Světlo a stín - vyjádřené v kresbě i v malbě
   
 • Prostor - budování prostoru odstupňovanou barevností v technice olej či akryl
   

Program výuky po lekcích:
Program výuky je vždy volný a studenti jej nemusí striktně dodržovat. Vše je otázkou vzájemné diskuse a individuálního přístupu ke každému studentovi!

1. lekce: Nejdříve se procvičíme v kresbě tužkou na jednoduchých tvarech - krychle, koule, válec. Ukážeme si, jak tužku správně držet a jak jí použít pří kresbě a stínování.

2. lekce: Kresba jednoduchého zátiší. Nejprve tužkou, potom pomocí tuše a seříznuté špejle vše prokreslíme a na závěr ještě dotvoříme několika tahy štětce a akvarelu.

3. lekce: Přednáška o barvách. Praktická cvičení s vodou ředitelnými barvami. Akvarel, tempera, akryl. Cvičení pro správné držení štětce. Vypínání akvarelového papíru.

4. lekce: Malování oblohy a mraků akvarelem. Ukázka různých možností zpracování. Namalujete si vlastní krajinu, kde dominantou budou mraky!

5. lekce: Dokončovací práce z minulé lekce.

6. lekce: Stručná  přednáška  o akrylu a jeho možnostech. Dozvíme vše o médiích, která se pří malbě akrylem používají. Modelovací pasty a retardéry. Potom si jeho použití vyzkoušíme v praxi. Výběr vhodného námětu dle vašeho zájmu. Malovat budeme na plátno.

7. lekce: Dokončovací práce z minulé lekce.

8. lekce: Seznámíme se s olejovými barvami . Tématika podle vaší chuti. Možnosti olejových barev od lazur až ke špachtli.

... a další zajímavá témata budou následovat!
 

Co s sebou?

 • Na první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem ateliéru. Během první lekce Vám lektor podrobně vysvětlí co budete na kurz potřebovat.
   

Kdo?

 • Kurz vede velmi zkušená lektorka, paní Marie Sibaiová. Její práci si můžete prohlédnout zde.   Marie Sibaiová má dlouholetou praxi v oboru výtvarné výchovy, a to ve všech věkových kategoriích. 
   

Kdy a kde?

 • Můžete si vybrat ze dvou termínů: pondělí od 10:00 do 13:00, nebo středa od 10:00 do 13:00. Náplň obou kurzů je totožná.
   
 • Adresa ateliéru: 
 • Politických vězňů 911/8, Praha 1 - druhé patro. 
 • mapa zde
   

Cena?

 • Cena kurzu je 5.445.- Kč. (Je to 8 lekcí. 1 lekce = 180 minut).
 • Pozor! Zameškané lekce Vám nepropadnou. Vždy si je můžete nahradit. Informace jak na to najdete zde.
   

Jak se na kurz přihlásit?

 • Přihlašujte se prosím vyplněním formuláře Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o. Je to pro nás ta nejpraktičtější cesta. Formulář najdete dole pod tímto článkem (pod fotogalerií).
 • Přihlašovat se můžete také emailem info@malbaakresba.cz
 • Po potvrzení Vaší přihlášky nám zašlete kurzovné na účet 2110867851/2700.
 • Variabilní symbol platby je číslo kurzu: 11002
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka kurzu.
 • Doklad o platbě Vám zašleme na Váš email.
   

Dárkový poukaz!

 • Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.

Těšíme se na Vás! 


Současný běh kurzu se koná v termínu od 20.6.2018 do 8.8.2018.

Do kurzů se můžete přihlásit i v jejich průběhu. Kurzovné Vám dopočítáme a program výuky Vám individuálně upravíme. Kontaktujte nás.


 

Závazná přihláška na kurz

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami školy Malba a kresba s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Kurz dějin umění 

Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. I.běh kurzu začíná od 4.9.2019.

Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

I. běh kurzu začíná od 10.9.2019. 

Více informací zde.

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

kurz začíná od 26.9.2019

Informace zde.

Kurz ajurvédy

Cílem předmětu je seznámit studenty s čistými znalostmi Ayurvédy v dnešním životě. Osnova předmětu bude ukončena ve třech semestrech

První semestr se bude konat od 13.10 do 19.10.2019.

Více info zde.

Zvu Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. Každý z nich má své specifické téma, které Vám pomůže otevřít váš vnitřní svět. Workshopy jsou na sobě nezávislé, můžete absolvovat jen některý z nich.

Více info zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů