Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

Na páteční paletě - Malování od A do Z

Kurzy malování - Praha 1 » Na páteční paletě - Malování od A do Z

Kurzy kreslení a malování od A do Z jsou zaměřeny na všeobecné základy výtvarného umění a jsou určeny pro začátečníky i pokročilé. Během kurzu jsou studenti seznámeni s různými uměleckými technikami a tématy. Učí se poznávat základy stavby obrazu, kompozici, barevnost, kresbu. Současně je seznamujeme s historií výtvarného umění od jeho prvopočátků až do současnosti.

V případě zájmů můžete dokoupit další 3 lekce, které se budou konat 17.8, 24.8 a 31.8.2018.

Akční cena za tyto 3 lekce je 1200 Kč!

Hlavním smyslem kurzu je naučit studenty pracovat liniemi a barvami naprosto uvolněně a s čistým potěšením. Společně se ponoříme do světa kouzel, barev a tvarů!

Prozkoumáme všechny možné podklady a materiály pro malbu a kresbu, jejich výběr a použití. Dalšími důležitými tématy jsou:

 • Kompozice - zásady pro komponování obrazu.
   
 • Povrch a struktura - vyjádření různých materiálů v technice kresby a malby.
   
 • Motiv a volba námětu - otázky výběru vlastního tématu obrazu.
   
 • Světlo a stín - vyjádřené v kresbě i v malbě.
   
 • Prostor - budování prostoru odstupňovanou barevností v technice olej či akryl.
   

Program kurzu po lekcích:

1.lekce - Přednáška o barvách a praktická cvičení s vodou ředitelnými barvami (akvarel, tempera, akrylik), míchání barev a malba jednoduchých tvarů. Cvičení pro správné držení štětce.

2.lekce - Správné vypínání akvarelového papíru. Malba krajiny akvarelem.

3. lekce - Dokončovací práce z minulé lekce. 

4.lekce - Stručná  přednáška  o akrylu a jeho možnostech. Zde se dozvíme vše o médiích, které se při malbě akrylem používají (modelovací pasty a retardéry). Použití špachtlí při malbě. Potom si vše ověřime v praxi. Nejlépe na abstraktní malbě při které si nejsnáze vyzkoušíme všechny možnosti. Malovat budeme na plátno.

5.lekce - Dokončovací práce z minulé lekce.

6.lekce - Zde se seznámíme se základy olejomalby. Namalujeme si jednoduché zátiší. Nejdříve to bude draperie s ovocem a sklenice.

7.lekce - Pokračování minulé lekce.

8.lekce - Jak namalovat předměty zlaté či měděnné např. s porcelánem ,či keramikou.
 

Pokročilých studentů se samozřejmě nebude týkat program první lekce (případně ani druhé) a budeme s nimi pokračovat individuálně podle jejich zájmu tak, jak jsme to dělali doposud. Můžou se pocvičit v perokresbě a ve všem co obnáší, od kolorované kresby až po abstrakci.Také mají možnost vyzkoušet si co dokáže suchý pastel, při zpracování různých námětů.

 • Podle dohody a zájmu se můžeme věnovat i základům a různým způsobům perokresby od kolorovaných kreseb - akvarel, acryl, barevné tuše, až po využití barevných tuší a tekutého acrylu v lince - šrafůra, struktury, atd...  Kreslit můžeme od realistického ztvárnění skutečnosti - květiny, motýli, ptáci, zvířata, architektura, jednoduché krajiny, zátiší, až po obrazy čistě abstraktní.    

 
                                                          

Co s sebou?

 • Na první lekci žádné pomůcky nepotřebujete. Vše Vám zdarma zapůjčíme v našem ateliéru. Během první lekce Vám lektor podrobně vysvětlí co budete na kurz potřebovat.
   

Kdo?

 • Kurz vede naše zkušená lektorka, paní Marie Sibaiová. Její práci si můžete prohlédnout zde.   Marie Sibaiová má dlouholetou praxi v oboru výtvarné výchovy, a to ve všech věkových kategoriích. Po dobu 15 let vedla vlastní výtvarnou školu v Sýrii v městě Homs. 
   

Kdy?

 • Každý pátek od 11:00 do 14:00.

Kde?

 • Kurz se koná v ateliéru na adrese Politických vězňů 911/8, Praha 1 - druhé patro. 
  Mapa zde 

Cena?

 • Cena kurzu je 5.445.- Kč. (Je to 8 lekcí. 1 lekce = 180 minut).  
 • Pozor! Zameškané lekce Vám nepropadnou. Vždy si je můžete nahradit.
  Informace jak na to najdete zde.
   

Jak se na kurz přihlásit?

 • Přihlašujte se prosím vyplněním formuláře Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o. Je to pro nás ta nejpraktičtější cesta. Formulář najdete dole pod tímto článkem (pod fotogalerií).
 • Přihlašovat se můžete také emailem info@malbaakresba.cz
 • Po potvrzení Vaší přihlášky nám zašlete kurzovné na účet 2110867851/2700.
 • Jako variabilní symbol platby uveďte v.s. kurzu 1700.
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka kurzu.
 • Doklad o platbě Vám zašleme na Váš email.
   

Dárkový poukaz!

 • Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.
   

Těšíme se na Vás!


Současný běh kurzu se koná v termínu od 22.6.2018 do 10.8.2018.

Do kurzu se můžete přihlásit i v jeho průběhu. Kurzovné Vám dopočítáme a program výuky Vám individuálně upravíme. Kontaktujte nás.


 

Závazná přihláška na kurz

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami školy Malba a kresba s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

II. běh kurzu začíná od 7.1.2019. 

Informace zde.

 

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kontaktujte nás

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

 

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

Z technických důvodů dočasně nepříjmáme platební karty.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.