Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

Marie Sibaiová

 

 

 

 

 

Marie Sibaiová má dlouholetou praxi v oboru výtvarné výchovy, a to ve všech věkových kategoriích. Po dobu 15 let vedla vlastní výtvarnou školu v Sýrii v městě Homs, kterou  bohužel byla nucena uzavřít, nebot' v zemi je válka.

Marie Sibaiová o sobě říká: "Vyrůstala jsem v uměleckém prostředí, oba rodiče aktivní výtvarníci - otec grafik, matka umělecká keramika a porcelán. Už od útlého dětství jsem měla jasnou představu o své budoucí práci "MALOVAT" a tomu se věnuji celý svůj život. Prošla jsem nejrůznějšími uměleckými obdobimi a používala nejrůznější techniky.

Posledních pár let se věnuji především olejomalbě špachtlemi. Přibližně 16 let předávám své zkušenosti studentům. Ke svým stážistům přistupuji vždy individuálně a pomáhám  jim rozvinout jejich osobitý styl. A především se snažím předat jim zážitek z tvorby, pocit radosti a uvolnění, který je podle mého názoru prvním krokem k úspěchu."      

Vzdělání:

Střední umělecko-průmyslová škola Praha 3, Praha 3 Žižkov - obor/specializace: propagační grafika a animovaný film

Tři roky stáž u profesora Nedvěda - figuralni kresba, portrét.

Zaměstnání:

1976 - 1978 - studio Jiřího Trnky, krátký film Praha. Pracovní pozice: asistent animátora. Náplň práce: příprava loutek a přípravné kresby a nákresy, malby pozadí, písmo.

1992-1995 - vlastní soukromá umělecká škola - Nahawand (Sýrie - Homs)

2005-2011 -  výuka kresby a malby v křest'anském klubu církve římskokatolicke (Sýrie-Homs)

1995 – 2011 Vlastní soukromý ateliér  - umělecká výtvarná škola : Soukromý ateliér Marie Sibaiové, Sýrie-Homs, celkový počet žáků: cca 150.

Náplň práce:

1. výuka dětí ve věku od 4 do15 let základům výtvarných technik.

2. příprava mládeže na přijímací zkoušky na střední a vysoké školy s výtvarným zaměřením a architekturu.

3. výuka dětí a mládeže výtvarným technikám: kresba všemi materiály,malba všemi materiály, portréty, perspektiva, krajinomalba, malba na sklo,keramiku,látku,kolaže,modelování.

Doplňující informace o pracovních zkušenostech:

"Moji žáci se pravidelně po léta účastnili mezinárodních soutěží a získávali mnoho ocenění .V České republice jsme se účastnili mezinárodní soutěže Lidická růže, kde žáci získávali pravidelně i zlaté medaile a diplomy. (přehled výsledků soutěže Lidická růže,které byly k dosažení v archivu, účastnili jsme se již od 29. ročníku s výbornými výsledky.)

Pro své žáky jsem pořádala každoročně výstavu za účasti velvyslance České republiky (v Homsu) a arcibiskupa syrske církve římskokatolické Isidora Battýcha.

Dále jsem ilustrovala několik sbírek básní v arabském jazyce.

Spolupracovala jsem na návrzích kostýmů pro taneční soubor Chorea Bohemica.

Výstavy:

V Sýrii účast na mnoha výstavách pořádaných syrskými výtvarnými umělci (Damašek,Homs,Latakie, Allepo,Libanon- Bejrut,Egypt -Káhira,Dubai) Několik vlastních výstav (převážně perokresba) Sýrie- Damašek,Homs ,Allepo,Latakie,Bejrut.

FB stránky -  www.facebook.com/MarieSibaiovaHejdova

Kurz dějin umění 

Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. I.běh kurzu začíná od 4.9.2019.

Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

I. běh kurzu začíná od 10.9.2019. 

Více informací zde.

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

kurz začíná od 26.9.2019

Informace zde.

Zvu Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. Každý z nich má své specifické téma, které Vám pomůže otevřít váš vnitřní svět. Workshopy jsou na sobě nezávislé, můžete absolvovat jen některý z nich.

Více info zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů