Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

Marie Sibaiová

 

 

 

 

 

Marie Sibaiová má dlouholetou praxi v oboru výtvarné výchovy, a to ve všech věkových kategoriích. Po dobu 15 let vedla vlastní výtvarnou školu v Sýrii v městě Homs, kterou  bohužel byla nucena uzavřít, nebot' v zemi je válka.

Marie Sibaiová o sobě říká: "Vyrůstala jsem v uměleckém prostředí, oba rodiče aktivní výtvarníci - otec grafik, matka umělecká keramika a porcelán. Už od útlého dětství jsem měla jasnou představu o své budoucí práci "MALOVAT" a tomu se věnuji celý svůj život. Prošla jsem nejrůznějšími uměleckými obdobimi a používala nejrůznější techniky.

Posledních pár let se věnuji především olejomalbě špachtlemi. Přibližně 16 let předávám své zkušenosti studentům. Ke svým stážistům přistupuji vždy individuálně a pomáhám  jim rozvinout jejich osobitý styl. A především se snažím předat jim zážitek z tvorby, pocit radosti a uvolnění, který je podle mého názoru prvním krokem k úspěchu."      

Vzdělání:

Střední umělecko-průmyslová škola Praha 3, Praha 3 Žižkov - obor/specializace: propagační grafika a animovaný film

Tři roky stáž u profesora Nedvěda - figuralni kresba, portrét.

Zaměstnání:

1976 - 1978 - studio Jiřího Trnky, krátký film Praha. Pracovní pozice: asistent animátora. Náplň práce: příprava loutek a přípravné kresby a nákresy, malby pozadí, písmo.

1992-1995 - vlastní soukromá umělecká škola - Nahawand (Sýrie - Homs)

2005-2011 -  výuka kresby a malby v křest'anském klubu církve římskokatolicke (Sýrie-Homs)

1995 – 2011 Vlastní soukromý ateliér  - umělecká výtvarná škola : Soukromý ateliér Marie Sibaiové, Sýrie-Homs, celkový počet žáků: cca 150.

Náplň práce:

1. výuka dětí ve věku od 4 do15 let základům výtvarných technik.

2. příprava mládeže na přijímací zkoušky na střední a vysoké školy s výtvarným zaměřením a architekturu.

3. výuka dětí a mládeže výtvarným technikám: kresba všemi materiály,malba všemi materiály, portréty, perspektiva, krajinomalba, malba na sklo,keramiku,látku,kolaže,modelování.

Doplňující informace o pracovních zkušenostech:

"Moji žáci se pravidelně po léta účastnili mezinárodních soutěží a získávali mnoho ocenění .V České republice jsme se účastnili mezinárodní soutěže Lidická růže, kde žáci získávali pravidelně i zlaté medaile a diplomy. (přehled výsledků soutěže Lidická růže,které byly k dosažení v archivu, účastnili jsme se již od 29. ročníku s výbornými výsledky.)

Pro své žáky jsem pořádala každoročně výstavu za účasti velvyslance České republiky (v Homsu) a arcibiskupa syrske církve římskokatolické Isidora Battýcha.

Dále jsem ilustrovala několik sbírek básní v arabském jazyce.

Spolupracovala jsem na návrzích kostýmů pro taneční soubor Chorea Bohemica.

Výstavy:

V Sýrii účast na mnoha výstavách pořádaných syrskými výtvarnými umělci (Damašek,Homs,Latakie, Allepo,Libanon- Bejrut,Egypt -Káhira,Dubai) Několik vlastních výstav (převážně perokresba) Sýrie- Damašek,Homs ,Allepo,Latakie,Bejrut.

FB stránky -  www.facebook.com/MarieSibaiovaHejdova

Zveme Vás na  Kurz dějin umění. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

V. běh kurzu od 23.6.2020

Více informací zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů