Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Hyperrealistický portrét!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!

Do Národní Galerie na Muchu a Pištěka ! 20.1.2013

Výuková skripta školy Malba a kresba!

   Vydejme se společně do Veletržního paláce na Alfonse Muchu a Theodora Pištěka !  Pojdme porovnat různé styly a přístupy k realistické malbě napříč historií malířství ve 20. století.

   Zveme Vás tuto neděli, 20.1. 2013 od 13:00, na komentovanou prohlídku Veletržního paláce v Praze. Tématem naší návštěvy bude malba v podání umělců 20. století. Výstavou Vás bude provázet lektor mgA. Tomáš Kubík

  Konkrétně zavítáme do retrospektivní výstavy Theodora Pištěkajenž je hlavním představitelem české hyperrealistické malby 70. a 80. let. Spoustu zajímavých informací o výstavě se dozvíte zde.  Poté se přesuneme do expozice Muchovy Slovanské epopeje. Alfons Mucha je výrazný secesní malíř kterého snad není třeba představovat. Jeho Slovanská epopej je také více méně realisticky a do detailu popisně zaměřená malba, avšak se secesním nádechem.

Zajímavé bude především porovnání témat, stylu a techniky malby jednotlivých umělců. Porovnání klasických postupů v olejomalbě versus Muchova epopej, malovaná vaječnou temperou a konečně Pištěk, který využívá a úspěšně kombinuje techniky a materiály velmi moderní, jako například akrylové a olejové barvy, různé nitrolaky a nitrobarvy, remakoly atd....

Návštěvu galerie doporučuji zejména studentům kurzů olejomalby, jelikož budu na konkrétních příkladech vybraných obrazů popisovat jejich technologickou výstavbu. Ukážeme si co je imprimitura, podmalba, pastosní malba , lazura, co je malováno štětcem, co špachtlí, co airbrushem atd... Zkrátka probereme témata, o kterých často mluvíme na našich kurzech olejomalby.    

Sraz je v neděli, 20.1. ve 13:00 před pokladnami v hlavní vstupní hale Veletržního paláce. Předpokládané ukončení prohlídky je v 15:30.

Cena společné prohlídky je 200.- kč   Do ceny není zahrnuto vstupné, které by mělo být v našem případě 20 kč.-, na osobu, jelikož budeme klasifikováni jako školní skupina. 

Vaší účast prosím potvrdte na email  info@malbaakresba.cz

Těšíme se na Vás v neděli !

 

 

Kurz dějin umění 

Kurz je vhodný jednak pro ty, kteří se o historii umění chtějí dozvědět něco více a získat všeobecný přehled, stejně jako pro zájemce o studium dějin umění, estetiky, či výtvarného umění na vysoké škole. I.běh kurzu začíná od 4.9.2019.

Více informací zde.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

I. běh kurzu začíná od 10.9.2019. 

Více informací zde.

Zvu Vás na cyklus 4 astrologických workshopů, jejichž cílem je naladit se na vesmírné energie. Každý z nich má své specifické téma, které Vám pomůže otevřít váš vnitřní svět. Workshopy jsou na sobě nezávislé, můžete absolvovat jen některý z nich.

Více info zde.

Kontaktujte nás

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii
!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

V naší kanceláři je možné použit platební kartu

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.


Ochrana osobních údajů