Otevíráme NOVÝ ATELIER na Praze 1! Čekají Vás originální lektoři a nové typy kurzů! Ceny kurzů jsou maximálně zvýhodněné!
Nabízíme umělecké kurzy pro všechny věkové kategorie. Pro dospělé, děti i seniory. Naše kurzy jsou určeny zejména pro začátečníky!​ S námi se naučí malovat opravdu každý :)
"Od té doby, co jsem se na Vašem kurzu kreslení naučil poměřovat, jsem schopen nakreslit cokoli! Kreslení mě teď baví daleko víc! Děkuji Vám." David
Na našich kurzech vždy s úsměvem :)
Jak namalovat MOŘE? Jak se maluje VODA?
Zveme Vás na kurzy krajinomalby v přírodě. Kurzy jsou zaměřeny na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu!
"Kurz krajinomalby v plenéru pro mě byl velký zážitek. Já bych řekla že je to daleko víc! Krásná krajina, čerstvý vzduch, parta příjemných lidí, povídání při společné večeři a skleničce dobrého vína..." Monča
"Proč mě baví chodit na kurz? Výrazně se zlepšuji v malbě a co je pro mne hodně důležité - kolektiv lidí se stejnými zájmy. Zajímavá obohacujiící komunikace." Lenka z Příbrami
"... absolvuji už třetí běh kurzu módního návrhářství a úplně to změnilo můj styl oblečení. Můj šatník září barvami a přátelé ode mne chtějí doporučení jak se oblékat." Kačka
Udělejte s námi vaše první krůčky do světa barev :)
Jste milovníkem umění? S námi máte jedinečnou příležitost prozkoumat skrytá tajemství umělců, náplň a symboliku jejich děl i vývoj umění od prvopočátků až do dnešních dnů!
Zveme Vás na zájezd do Vánoční Vídně!
Poznejte s námi Drážďany - Florencii severu!
Máte doma šikovného malého malíře a chtěli byste mu dát prostor k rozvoji jeho talentu? Zveme Vás do našeho uměleckého ateliéru. Věnujte svému dítěti profesionální výuku v klasicky zaměřeném výtvarném ateliéru!
kurzy keramiky pro úplné začátečníky!
Vaše první krůčky do světa umění :)
Kurzy lavírování akvarelem a tuší.
Výstavy Alfons Mucha - Theodor Pištěk
Peter Paul Rubens - Studie portrétu
Leonardo da Vinci - Ondřejův kříž
Rembrandt Harmenszoon van Rijn
Jak namalovat moře?
Malování akvarelem!
Hyperrealistické sochařství!
Hyperrealistický portrét!
Abstraktní malba!
Claude Monet - "Imprese, východ slunce"
Naučíme Vás řemeslné dovednosti!
Impresionismus!
Holandská zátiší - vrstvená olejomalba!
Superhrdinové...
... uvidíme se na kurzech komixu ;)

15.12.2018 Zimní Belveder a výstava Egona Schieleho ve Vídni k jeho stému výročí úmrtí

Umělecké zájezdy a exkurze do galerií » 15.12.2018 Zimní Belveder a výstava Egona Schieleho ve Vídni k jeho stému výročí úmrtí

Zveme Vás na návštěvu nezapomenutelného barokního zámku Belvederu ve Vídni, kde nás kromě tradiční – velice reprezentativní - sbírky umění čeká retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamnějších středoevropských malířů Egona Schieleho. Výstava probíhá v době, kdy si připomínáme stoleté výročí úmrtí tohoto významného expresionisty. Zájezd se navíc koná v době adventu, kdy Vídeň je kouzelná. Bude to dne 15.12.2018.

 

 

 

Vídeňský barokní palácový komplex Belvederekterý je na seznamu UNESCO, vznikl v letech 1714 – 1723 podle návrhu architekta Johanna Lukase von Hildebrandta pro prince Evžena Savojského, jednoho z nejdůležitějších rakouských vojevůdců ve válce proti Turkům. Komplex tvoří Horní a Dolní Belvedere, Oranžérie, palácové stáje a rozsáhlá zahrada. Dnes v něm sídlí Umělecké muzeum Belvedere, které je součástí rakouských Spolkových muzeí (Bundesmuseen). Nacházejí se tu výtvarná díla od středověku do 21. století. Těžištěm je rakouské secesní malířství, zejména světově největší sbírka obrazů Gustava Klimta,včetně jeho slavného obrazu Polibek. Návštěvník zde má také možnost nahlédnout do světa gotiky, baroka, historismu, biedermeieru, secese, impresionismu a moderny.

Kromě stálé sbírky tu probíhá výstava nesoucí název Egon Schiele: Cesta jedné sbírky. Ta nás provede krátkým a pohnutým životem a dílem někdejšího Klimtova žáka, který poté, co opustil vídeňskou secesi, vyvinul vlastní působivý styl, jenž svou náladou zapadá do evropského expresionismu. Pro české návštěvníky je zajímavostí, že umělec rád pobýval v Českém Krumlově, odkud pocházela jeho matka.

Egon Schiele jednou vyslovil přání, že by alespoň jedno jeho dílo mohlo viset ve Státní galerii (tím myslel sbírku v Belvederu). Toto jeho přání se splnilo. Belvedere je vlastníkem dvaceti děl tohoto expresionisty, které jsou nyní sjednoceny a doplněny o výpůjčky. Tím se otevírá podrobnější a ucelenější pohled na jeho dílo. Na výstavě nebudou chybět obrazy, které Schieleho proslavily, jako jsou jeho provokativní akty v prohnutých pozicích, portréty, pohledy na města a detaily v nich a vlastní podobizny.

Na závěr bude možnost nasát atmosféru adventní Vídně s možností občerstvení.

 

Časový harmonogram zájezdu:

 • Zájezd se koná 15.12.2018
   
 • 6:45 – Sraz u sochy Sv. Václava nahoře na Václavském náměstí. 
 • 7:00 – Odjezd! Prosíme buďte dochvilní! Přepravní firma nám kvůli přísným směrnicím EU neumožnuje čekání.
   
 • 11:00 – Příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy.
   
 • 18:00 – Odjezd z Vídně.
   
 • cca 22:30 – Příjezd do Prahy na Václavské náměstí .


Průvodce:


Cena zájezdu:

 • Cena zájezdu je 1.500.- Kč. Do této ceny spadá cesta tam a zpět komfortním autobusem a služby průvodce. Vstupné si účastníci hradí sami.

Služby průvodce:

 • Náš průvodce se o klienty stará po celý průběh zájezdu. Zajišťuje veškeré organizační otázky, hromadný nákup vstupenek, komentované prohlídky atd. Odborný výklad začíná již v atobuse během cesty na výstavu. Komentovaná prohlídka dále pokračuje přímo v galerii. Využíváme tour guide system = každý účastník zájezdu dostane mini sluchátko, které si připevní na ucho a zřetelně slyší komentář našeho průvodce až do vzdálenosti 100 mertrů. Poslech odborného výkladu je tak velmi komfortní.
 • Pokud se někdo chce vzdálit od skupiny, nebo si během zájezdu udělat vlastní program, není problém. Stačí to oznámit průvodci a domluvit si místo srazu před odjezdem do Prahy. Na každém zájezdu se Vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Spokojenost našich klientů je vždy na prvním místě!


Jak se přihlásit:

 • Na zájezd se přihlašujte vyplněním online přihlášky pod tímto textem.
 • Můžete se přihlásit a zaplatit i osobně v naší kanceláři Cesty za uměním.
  Adresa: Politických vězňů 911/8, Praha 1, 5. patro, číslo dveří 602.
  Otevírací doba kanceláře je pondělí až pátek vždy od 12:00 do 17:00 hod.
  Vaší návštěvu prosím předem ohlašte emailem či telefonicky na   606 136 297. Děkujeme Vám.
   

Rezervace míst:

 • Pro rezervaci Vašeho místa na zájezdu nám prosím zašlete cenu zájezdu na náš účet 2108693581/2700.
 • Variabilní symbol platby = v.s. zájezdu: 15122018
 • Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka zájezdu.
 • Vaše místo na zájezdu je tím zarezervováno. Potvrzení o platbě Vám zašleme na Váš email. 
 • Při jakýchkoli nejasnostech nás prosím neváhejte kontaktovat!

Těšíme se na Vás a na náš společný zážitek!

Zbývá 1 volné místo!

Závazná přihláška na zájezd s cestovní agenturou Cesty za uměním s.r.o.

Vyplněním a odesláním přihlášky vyslovuje klient souhlas se Všeobecnými podmínkami cestovní agentury Cesty za uměním s r.o. a Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Zveme Vás na  Kurz dějin umění pro pokročilé. Během, kterého budete mít možnost se dozvědět mimo jiné především podrobnosti a zajímavosti o životě a dílech vybraných slavných umělců.

II. běh kurzu začíná od 7.1.2019. 

Informace zde.

 

Pro velký zájem vypisujeme nový kurz módního návrhářství! Cílem kurzu je proniknout do světa módy a osvojit si techniky profesionálních módních návrhářů. Na našem kurzu se naučíte vytvářet osobité návrhy ve vlastním stylu a mnoho dalšího! 
Kurz je určen pro začátečníky i pokročilé.

Informace zde.

Kontaktujte nás

Kurz dějin umění 

Více informací zde.

 

ART-WE.CZ
Kupte si obraz Vašich snů v naší inernetové galerii!
Cesty za uměním!
Zveme Vás na poznávací zájezdy po Evropě.
Více informací 
zde.

Z technických důvodů dočasně nepříjmáme platební karty.

Přijímáme i tyto platební poukázky:

Sodexo, Le cheque dejeuner (unišek+, unišek, dárkový kupón cadhoc), Benefit plus, Edenred, Ticket Multi, Ticket Sport a Kultura, Ticket Academica.